Nagroda Prezydenta dla Seahawks Gdynia

Nagroda dla Seahawks 2017Zawodnicy Seahawks Gdynia drugi rok z rzędu zostali wicemistrzami Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek osobiście pogratulował „Jastrzębiom”.

10 sierpnia prezydent Wojciech Szczurek spotkał się w gmachu Urzędu Miasta Gdyni z zawodnikami Seahawks Gdynia, którzy po raz czwarty w historii zakończyli sezon z wicemistrzostwem Polski. Prezydent przekazał drużynie listy gratulacyjne i życzył zawodnikom, by w nadchodzącym sezonie 2018 znowu sięgnęli po mistrzostwo Polski. Zawodnicy Seahawks wręczyli prezydentowi srebrny medal, który zdobyli podczas XII SuperFinału PLFA w Łodzi.

Drużyna Seahawks Gdynia kolejny raz dostarczyła nam mnóstwo pozytywnych emocji. Ciężka praca, którą wykonują zawodnicy, przynosi efekty. To wspaniały zespół, który rozsławia nasze miasto. Wierzę, że w kolejnych latach również będziemy cieszyć się jego sukcesami – powiedział prezydent Wojciech Szczurek.

W XII SuperFinale Topligi zawodnicy Seahawks przegrali z Panthers Wrocław 21:55. Mecz rozegrano 25 czerwca na Stadionie Miejskim w Łodzi. Tym samym „Jastrzębie” drugi rok z rzędu zostały wicemistrzami Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Nagrodę indywidualną za SuperFinał Topligi otrzymał Arkadiusz Cieślok (najlepszy zawodnik obrony). Trener Maciej Cetnerowski podkreśla, że celem zespołu jest w dalszym ciągu odzyskanie mistrzostwa utraconego w 2016 roku w meczu z Panthers Wrocław.

Futboliści Seahawks Gdynia to najbardziej utytułowana i jedna z najstarszych drużyn w Polsce. Po raz pierwszy w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego wystąpili w inauguracyjnym sezonie w 2006 roku. Od 2007 roku nieustannie utrzymują się w ścisłej krajowej czołówce polskich zespołów futbolu amerykańskiego. Trzykrotnie sięgali po mistrzostwo Polski (2012, 2014, 2015). W mijającym sezonie po raz czwarty w historii wywalczyli wicemistrzostwo (2006, 2008, 2016, 2017).

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

[Not a valid template]

Pobierz zip