Hala Lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu

Hala lekkoatletyczna (Hala LA) to jedno z najważniejszych miejsc na sportowej mapie Gdyni. Usytuowana w kompleksie Gdyńskiego Centrum Sportu stanowi niezwykle ważny element miejscowej infrastruktury sportowej.  Obiekt zostal kompleksowo zmodernizowany we wrześniu  2015 roku.

Hala lekkoatletyczna jest miejscem, dzięki któremu możliwe jest realizowanie bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do fanów aktywności fizycznej z Gdyni i okolic. Każdego roku w murach obiektu odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe – zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym.

Do najważniejszych projektów realizowanych w Hali LA należą między innymi „Ferie na sportowo” – podczas których przez dwa tygodnie trwania ferii zimowych młodzież szkolna może brać udział w kilkunastu różnych aktywnościach (treningi piłki nożnej, unihokeja, koszykówki, tenisa stołowego i innych) – i „Gdyńska Liga Lekkoatletyczna” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przeprowadzana zarówno w kategoriach technicznych (skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą), jak i biegowych (50m, 600m, 1000m).

W Hali LA przeprowadzane są również darmowe zajęcia rekreacyjne – każdego tygodnia gromadzi setki osób biorących udział w atrakcyjnych treningach fitnessu, jogi czy tai chi.

Dane techniczne:
nawierzchnia tartanowa (conipur M)
wymiary: 66 x 15 m
Hala posiada dwa korty do tenisa ziemnego, zeskok do skoku w dal, zeskok do skoku o tyczce i skoku w wzwyż.

Adres:
ul. Olimpijska 5
81-538 Gdynia

Tel: (58) 622 35 74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

[Not a valid template]