Kąpielisko morskie Gdynia Śródmieście

Plaża Śródmieście_0Kąpielisko o długości 200 m, strzeżone w sezonie. Latem odbywają się tu rozgrywki piłki plażowej i wiele innych imprez. Kąpielisko położone 5 min od centrum miasta, natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnia leżaków, punkty gastronomiczne w pobliżu, plac zabaw dla dzieci. Plaża jest doskonale skomunikowana, można do niej dojechać autobusem, trolejbusem, a z przystanku SKM idzie się 10-15 minut.

Ratownicy wodni pełniący dyżur na kąpielisku mają do dyspozycji sprzęt ratowniczy, szybką łódź motorową typu RIB, pojazd ATV oraz deski ratownicze. Na kąpielisku znajduje się punkt pomocy doraźnej, w którym pełni dyżur ratownik medyczny wyposażony w środki medyczne oraz defibrylator AED.

Plaża Śródmieście jest w posiadaniu wózka kąpielowego umożliwiającego osobom niepełnosprawnym transport po piasku oraz bezpośredni kontakt z morską wodą. Wózek dostępny jest na Plaży Śródmieście (przy kładce spacerowej przy Rybkach wejście GDY 7), a chęć skorzystania z niego należy zgłosić starszemu ratownikowi w godzinach 9:30-10:30 (nr telefonu: 785 174 737). Przed przyjściem na plażę warto upewnić się, że w danym dniu nie występują okoliczności uniemożliwiające skorzystanie z wózka kąpielowego.

Od 2008 roku Plaża Gdynia Śródmieście wraz z Mariną Gdynia nieprzerwanie wyróżniane są certyfikatem Błękitnej Flagi, który przyznawany jest kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Żródło: XCAM Media Polska