Dwa medale mistrzostw Polski juniorów dla gdyńskiego Galeonu.

Aktualności

W Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Była to najważniejsza impreza półrocza tej grupie wiekowej. Gdyńskie barwy z powodzeniem reprezentowali judocy Galeonu, którzy wrócili z dwoma brązowymi medalami.

Dominika Kuźma-Ebel (-78kg) rozpoczęła zawody od porażki z późniejszą zwyciężczynią mistrzostw. Kolejne walki wygrywała jednak w błyskawicznym tempie, co zaowocowało zdobyciem brązowego medalu.

Oskar Krzynówek (-100kg) przez rundy eliminacyjne przeszedł bardzo sprawnie wygrywając swoje pojedynki. W półfinale, po bardzo wyrównanej walce niestety przegrał z późniejszym mistrzem Polski. Walka Oskara o brązowy medal była bardzo zacięta. Ostatecznie reprezentant Galeonu zwyciężył, co sprawiło że podobnie jak jego klubowa koleżanka, stanął na najniższym stopniu podium.

W zawodach startowali również Mateusz Szyperek (-90kg), który zajął 5 miejsce, Kacper Błoński (-66kg) i Marcin Guszczin (-81kg), lecz dla nich zawody skończyły się na etapie eliminacji i Mateusz Grześkiewicz (-73kg), który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowe podcięcie od tyłu, przez co odpadł z zawodów.

Szkolenie dzieci i młodzieży w judo jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Gdyni.