Aktywny wieczór w rytmie fal mózgowych za nami

16 listopada w Centrum Nauki Experyment odbył się event pn. „Przepis na dobra formę – W rytmie fal mózgowych”. Jest to kolejna odsłona wieczoru dla seniorów lubiących naukę i dobrą zabawę. Głównym tematem przewodnim wydarzenia była praca mózgu oraz jaki wpływ ma aktywność fizyczna na jego kondycję.

Mózg to narząd, o który musimy się szczególnie troszczyć. Badania naukowe pokazują, że aktywność fizyczna może usprawniać jego działanie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję sprawdzić  jak dieta wpływa na nastrój oraz jak mózg potrafi płatać nam różne figle. Dobra zabawa nie może obyć się bez muzyki. A skoro muzyka, to i tańce, które wyzwalają endorfiny, a przy tym są treningiem poprawiającym kondycję szarych komórek.

Galeria projektu

W programie wydarzenia odbył się  m.in. wykład neurobiologa dr Wojciecha Glaca ,,Jak aktywność fizyczna wpływa na mózg”, zajęcia zumby z Moniką Tran Van, występy gości z CAS-u, spotkania z bibliotekarzami z Biblioteki z Pasją i oczywiście warsztaty przygotowane przez edukatorów EXPERYMENTU.

A jak bawili się nasi seniorzy, sprawdźcie sami: