„Gdynia na fali” zacumowała w SP nr 44

Kolejne spotkanie w ramach programu  „Gdynia na fali” odbyło się w Szkole Podstawowej nr 44 na Obłużu. W zajęciach uczestniczyło ponad czterdziestu czwartoklasistów. Podczas spotkania ogłoszony został również konkurs plastyczny.

Zajęcia rozpoczęły się od oficjalnego przywitania uczestników przez dyrektora placówki Andrzeja Bodnara. Na sali zgromadzonych było około czterdziestu uczniów. Następnie głos zabrał dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk, który wprowadził czwartoklasistów w tajniki żeglarstwa i morskiego klimatu.

Chcemy zaszczepić w młodych ludziach miłość do tego, co mają na wyciągnięcie ręki. Morski charakter naszego miasta, nazywanego żeglarską stolicą Polski, wydaje się do tego  miejscem idealnym – mówi Marek Łucyk.

Na spotkaniu ogłoszony został również konkurs plastyczny, którego celem jest utrwalenie wiedzy nabytej podczas zajęć oraz zachęcenie uczniów do rozwijania kreatywności.

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 44 wykonają prace konkursowe pt. „Jak wyobrażasz sobie wyprawę jednego ze znanych morskich żeglarzy: Leonida Teligi, Teresy Chojnowskiej-Liskiewicz czy Zygmunta “Zygi” Perlickiego?”

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.