Projekt PYDOS zakończony!

gdyniastolicasportupozytywRozpiera nas duma, że nasze Miasto Gdynia jest pionierem tak wspaniałej inicjatywy jak cykl warsztatów psychologii sportu.


Spotkania, które odbywały się na przestrzeni kilku ostatnich lat okazały się ogromnym sukcesem. Uczestników było tak wielu, iż zauważyliśmy bardzo dużą potrzebę poszerzenia wiedzy w tej dziedzinie. Stworzony model współpracy zawodnik – trener –rodzic doprowadził do pożądanych wniosków i przemyśleń.

Podczas spotkań przedstawicielki Fundacji Sportu Pozytywnego: Aleksandra Pogorzelska oraz Aleksandra Zienowicz prezentowały wyniki badań „Dlaczego młodzież rezygnuje ze sportu?” oraz opisały „13 zasad „wygrywającego” rodzica oraz trenera.” Podziękowały za zaangażowanie i pozytywną energię włożoną w realizację wszystkim psychologom, którzy przeprowadzili warsztaty – Marcin Kochanowski , Ewa Serwotka, Kamil Radomski, Martyna oraz Wojciech Tadzik , Joanna Madey, Tomasz Kurach.

W spotkaniu uczestniczyli również wybitni trenerzy, np. Tomasz Różański (Trener Młodzieżowej Kadry Narodowej Boksu Kobiet) oraz jego utytułowane zawodniczki: Paulina Jakubczyk i Elżbieta Wójcik. W tym wypadku opowiedzieli oni o specyfice boksu olimpijskiego oraz jak osiągają powtarzalne sukcesu i jakie mają plany na przyszłość.

Miejmy nadzieję, iż to dopiero początek tak wspaniałej współpracy Gdyni z Fundacją Sportu Pozytywnego i że już niedługo stworzymy kolejne okazje do spotkań.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom do projektu, a także licznym uczestnikom.