Premierowe zajęcia za nami

Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach „Gdynia na fali – edukacja żeglarska” za nami! Gośćmi mariny byli najmłodsi z Przedszkola nr 54 w Gdyni. Ciekawość dzieci zwyciężyła z panującymi mroźnymi warunkami pogodowymi i grupy: „Rekinów”, „Fok”, „Koników Morskich” i „Delfinków” dotarły na miejsce. 34 przedszkolaków punktualnie stawiło się przed budynkiem bosmanatu w gdyńskiej przystani jachtowej.

Jak się okazuje, godzina czasu to zbyt mało, aby przedstawić cały program i odpowiedzieć na wszystkie pytania naszych ciekawskich. Instruktorzy z Akademii Żeglowania przedstawili sylwetki znanych żeglarzy: Leonida Teligi oraz Generała Mariusza Zaruskiego, pokazali i objaśnili budowę jachtu, zaprezentowali łódkę klasy Optimist wraz z prezentacją krótkiego filmu o żeglowaniu. Dzieci bardzo zaciekawił pokaz nakładania ubrania ratunkowego TPS oraz kamizelek pneumatycznych.

Opowiedzieliśmy o najważniejszych tegorocznych imprezach żeglarskich jak Volvo Gdynia Sailing Days, Święcie Morza oraz Targach Wiatr i Woda. Po krótkiej demonstracji rozmowy przez radio z Mariną Gdynia przyszła pora na przysłowiową „wisienkę na torcie” – pokaz rakiety spadochronowej oraz pochodni ręcznej. Po tak zaskakującym zakończeniu okazało się, że dzieci chcą więcej. Niestety nasz czas już się kończył i musieliśmy się pożegnać. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się w przyszłym semestrze utrwalić wiedzę i poczuć równie dobre emocje.

– Cieszymy się, że zajęcia spotkały się z tak pozytywnym odbiorem. Ciekawość dzieci jest ogromna, a ich chęć poznawania nowych rzeczy – niezwykła. Pytaniom nie było końca. Mam nadzieję, że zajęcia zapadły dzieciom w pamięć i jeszcze nie raz będą wracać do nich myślami oraz opowiadać rówieśnikom o wizycie w Marinie Gdynia – powiedział Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Podczas spotkania robione były zdjęcia pamiątkowe, a wszystkim dzieciom rozdane zostały gadżety związane z programem.

W najbliższych dniach „Gdynia na fali” zawita do Szkół Podstawowych nr 21, 29 oraz 44.