Podsumowanie projektu MEMTRAIN (Memory Training for Older Adults (55+)

Dwuletnia współpraca organizacji partnerskich w projekcie MEMTRAIN współfinansowanym z programu Unii Europejskiej Erasmus+ dobiegła końca. Wymiana wiedzy i doświadczeń między krajami zaangażowanymi w projekt zaowocowała stworzeniem specjalnego podręcznika oraz kanału YouTube.

Finalne spotkanie odbyło się w  dniach 23-25 września w Czechach, a uczestniczyli w nim seniorzy z poszczególnych państw. Gdyńską drużynę reprezentowało 5 osób, które mogły spróbować swoich sił podczas zorganizowanego wydarzenia sportowo-rekreacyjnego pod nazwą „ZariME”.

W trakcie wydarzenia, które odbyło się w Pradze każdy z seniorów miał możliwość uczestnictwa w zajęciach lekkoatletycznych, a także ćwiczeniach aktywizujących pamięć i ruch. Ponadto odbyły się zajęcia taneczne w postaci zumby dla seniora oraz fitnessu.

Prócz aktywności na świeżym powietrzu, seniorzy uczestniczyli w warsztatach między innymi języka angielskiego z czeskimi mieszkańcami należącymi do organizacji Právě teď, która koordynowała całym projektem.

 

Galeria projektu

 

Projekt MEMTRAIN doskonale łączy sport jak i trening pamięci, dlatego też jesteśmy przekonani, że działania przedstawione w stworzonym podręczniku oraz kanale w serwisie YouTube zainspirują kolejne grupy seniorów, pracowników i działaczy związanych z aktywizowaniem seniorów do poprawy ich zdrowia i jakości życia.