Promujemy i zachęcamy – „Gdynia na fali” w terenie

„Gdynia na fali” zacumowała na dwóch ważnych imprezach: Światowym Dniu Serca oraz Gdyńskich Targach Zdrowia. Zobacz, jak wyglądało nasze stoisko oraz czym zajmowaliśmy się tym razem!

W niedzielę 30 września na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Serca, który miał swoją odsłonę również w Gdyni. Na Alei Topolowej od godziny 10:00 do 15:00 można było skorzystać z bezpłatnych badań, pomiarów glukozy i porad specjalistów a także uczestniczyć w zajęciach fitness. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Pomorza, którzy licznie przybyli zbadać swoje serca.

Liczne atrakcje, mimo chłodnego wiatru i zachmurzonego nieba, przyczyniły się do dużej frekwencji przybyłych. Poza takimi zabawami jak dmuchane place zabaw, minikosze, najmłodsi uczestnicy festynu mogli m. in. przejechać się pod okiem pracowników Ośrodka Hipoterapii na specjalnie wyszkolonych do pracy z dziećmi koniach. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumby prowadzone przez m. in. instruktorów Gdyńskiego Poruszenia, a my wystawiliśmy się ze stoiskiem „Gdynia na fali” i zachęcaliśmy do zapisów na kolejną edycję programu edukacji morskiej Miasta Gdyni.

Z kolei 7 października zawitaliśmy na Gdyńskie Targi Zdrowia. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji specjalistów, wziąć udział w warsztatach i wykładach, pozyskać wiedzę dotyczącą dostępnych możliwości z zakresu dbania o zdrowie oraz odwiedzić stanowiska wystawiennicze z ofertą organizacji prężnie działających na rzecz zdrowia.

Galeria projektu