Ruszyły zapisy do nowej edycji „Gdynia na fali”

Jak w Gdyni zostać żeglarzem? To już nie będzie trudne pytanie! Wszystko dzięki gdyńskiemu programowi promocji żeglarstwa pod nazwą „Gdynia na fali”! Ruszamy z rekrutacją do nowej edycji programu. Jego początek zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do jego zadań należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.
– Morski charakter naszego miasta jest niepodważalny, a ciekawość dzieci ogromna – warto połączyć jedno z drugim. Stawiamy na praktykę. Nauczenie dzieci zachowania w obliczu ewentualnego zagrożenia to podstawa! Będzie interesująco, ale i pouczająco – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. 

W ramach programu „Gdynia na fali” zaplanowany został cykl spotkań o tematyce żeglarskiej z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i przedszkolakami. Osoby prowadzące opowiedzą o żeglarstwie i morzu, a także zachęcą do uczestnictwa w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich. Ponadto, młodzi gdynianie dowiedzą się jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w wodzie oraz jak w sposób odpowiedzialny uprawiać żeglarstwo. W tej edycji zapraszamy na spotkania do gdyńskiej mariny, gdzie przybliżymy znane postaci żeglarstwa oraz budowę jachtów. 

– Poprzednia edycja programu „Gdynia na fali” została podzielona na dwa projekty: „Gdynia na fali – edukacja żeglarska” oraz „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą” – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I uzupełnia: – W programie w sumie wzięło udział około 2 tys. dzieci. Kolejną edycję w całości przenosimy do Mariny Gdynia i zaczynamy spotkaniami na wiosnę 2019 roku.

Przypomnijmy, że zwieńczeniem tegorocznej edycji programu był Rodzinny Piknik Żeglarski, w którym udział wzięli nie tylko uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, ale i pełnoletni mieszkańcy Gdyni. Całe rodziny mogły skorzystać m.in. z darmowych rejsów po Zatoce Gdańskiej, zabaw i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, lekcji żeglarstwa czy zwiedzania jachtu „Copernicus”Tak było w czerwcu, jak będzie za kilka miesięcy?

Gorąco zachęcamy do udziału w następnej edycji „Gdynia na fali”. Prosimy, aby placówki przesyłały swoje zgłoszenia do programu najpóźniej do dnia 16 listopada 2018 roku.

Wszystkie szczegóły dotyczące „Gdyni na fali” dostępne są stronie internetowej gdyniasport.pl, w zakładce „Aktualności”. Koordynatorem programu jest Gdyńskie Centrum Sportu.

Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Gruszka, mail: a.gruszka@gdyniasport.pl