Warsztaty po zajęciach „Mama, Tata i Ja”

Już w czwartek (tj. 28 marca) o godzinie 10:30, czyli zaraz po zajęciach „Mama, Tata i Ja”, odbędzie się specjalny warsztat poświęcony podstawom integracji sensorycznej. Jest to propozycja skierowana również do przyszłych rodziców. Aby uczestniczyć w zajęciach należy zabrać ze sobą: strój sportowy, ręcznik, wodę oraz… dobry humor.

Warsztaty będą klasycznym połączeniem teorii  z praktyką.  Po omówieniu tematu oraz przedstawieniu ćwiczeń i zabaw, przyjdzie czas na dyskusję. Wszystko po to, aby uczestnicy wymienili się między sobą spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. 

Zajęcia „Mama, Tata i Ja” rozpoczynają się w czwartki o godzinie 10. Tym razem czas ich trwania zostanie skrócony. Powodem takie stanu rzeczy jest troska o najmłodszych uczestników. 

Kontynuacją warsztatu będzie spotkanie zaplanowane na 4 kwietnia. „Rozwijanie integracji sensorycznej” uzupełni wiadomości zdobyte tydzień wcześniej. Praktyczny charakter zajęć pozwoli rodzicom i ich pociechom na aktywne uczestnictwo pod okiem wyspecjalizowanej kadry prowadzącej. 

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane metody i zabawy w szczególności rozwijające zmysł dotyku, zmysł równowagi/przedsionkowy oraz zmysł propriocepcji/pozycji ciała. Współpraca powyższych zmysłów oraz ich odpowiednie stymulowanie gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka. 

Wymagania: strój sportowy, kocyk/duży ręcznik, woda oraz dobry humor.