Wiosenna edycja Gdynia na fali dobija do brzegu

Wraz z końcem roku szkolnego, kresu dobiega również wiosenna edycja programu „Gdynia na fali”. Jak dotąd, prawie 1400 dzieci wzięło udział w spotkaniach poświęconych edukacji morskiej oraz historii żeglarstwa. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie tego, co działo się podczas ostatniego tygodnia. 

Program „Gdynia na fali” z przytupem wrócił po „majówce”. Dzieci, pełne energii po długim odpoczynku, chętnie uczestniczyły w zajęciach, które, jak zwykle, oprócz aspektu edukacyjnego były świetną zabawą. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, upominków związanych z morzem oraz uśmiechów od ucha do ucha. 

W spotkaniach organizowanych w Marinie Gdynia wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 39 i 52 oraz podopieczni przedszkoli nr 16, 22, 29. Największymi szczęściarzami okazały się dzieci z  „dwudziestki dwójki”, które odbyły niezapomniany rejs jachtem.

Według statystyk, od 1 marca do 17 maja, w programie wzięło udział prawie 1400 dzieci. „Gdynia na fali – edukacja żeglarska” przyciągnęła do Mariny Gdynia 620 dzieci z 10 szkół podstawowych oraz 400 dzieci z 10 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali – bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych. Przed nami jeszcze siedem spotkań: cztery z przedszkolakami oraz trzy z uczniami podstawówek.