Rafał Klajnert – biogram

Rafał Klajnert
Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim oraz wyższej Szkoły Bankowej.

Rafał Klajnert rozpoczął karierę samorządową w 2005 roku od pracy w Urzędzie Marszałkowskim, w Departamencie Programów Regionalnych, gdzie zajmował się m.in. wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego. W 2011 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ówczesnego GOSiR-u, później przemianowanego na Gdyńskie Centrum Sportu, gdzie od początku był odpowiedzialny za: inwestycje, zamówienia publiczne, imprezy sportowe i rekreacyjne, promocję oraz informację turystyczną, a także wsparcie sportowego szkolenia dzieci i młodzieży. Współtworzył projekt bezpłatnych zajęć dla mieszkańców Gdyńskie Poruszenie. Współorganizował największe imprez sportowych i rekreacyjnych w historii Gdyni: Red Bull Air Race, Volvo Gdynia Sailing Days, Zlot Żaglowców, PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, IRONMAN 70.3 Gdynia, Gdynia Półmaraton, Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 2017, Gdynia Aerobaltic. Jest wiceprzewodniczącym gdyńskiej Rady Sportu, koordynuje przygotowania do Mistrzostw Świata FIFA U20 2019, MŚ Juniorów w Żeglarstwie 2019 i MŚ w Półmaratonie 2020.

Wolny czas spędza aktywnie. Lubi bieganie, jazdę na rowerze, pływanie. W przeszłości trenował koszykówkę, piłkę nożną, karate i kickboxing. Pasjonat gdyńskie sportu, kibic Arki Gdynia i Juventusu. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.