Konferencja „Rusz się Gdynio!”

Badania wykazują, iż coraz więcej dzieci ma problemy zdrowotne tj: nadwaga i otyłość, podwyższone ciśnienie tętnicze, słaba wydolność fizyczna, nieprawidłowa postawa ciała. Codziennie sport uprawia zaledwie 4% młodzieży. Zdecydowana większość ćwiczy raz lub dwa razy w tygodniu i przeznacza na ten cel w sumie nie więcej niż 3 do 4 godzin tygodniowo. Dominującą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież staje się oglądanie telewizji oraz korzystanie z komputera.

Rusz się Gdynio to konferencja poświęcona wielostronnemu rozwojowi dziecka w okresie szkolnym. To także czas do rozważań na temat aktywności fizycznej wśród dzieci oraz zdrowemu i prawidłowemu odżywaniu. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach międzynarodowego projektu Move Up to be healthy and Happy.  

Projekt Move Up To Healthy and Happy powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gdyni i krajów partnerskich. Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez upowszechnianie sportu. Zadania dodatkowe  polegają na promowaniu równości w sporcie, podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli, wzmocnieniu współpracy pomiędzy instytucjami działającymi w sferze sportu, zdrowia i edukacji, wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy partnerami a także przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Podczas konferencji grono ekspertów odpowie m.in. na pytania:

Jak zadbać o równowagę życiową w systemie dziecko – rodzic – nauczyciel?

Niejadek – kto to taki?

Jak rozwijać naturalne formy ruchu dziecka: bieg, skok, rzut?

Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

DATA: 07 PAŹDZIERNIKA 2017 (SOBOTA)
MIEJSCE: POMORSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY, BUDYNEK NR III SALA E
AL. ZWYCIĘSTWA 96/98, 81-451 GDYNIA

plakat konferencja rusz sie gdynio

Projekt współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus +.

EU flag-Erasmus+_vect_POS