Prelegenci konferencji

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naszych prelegentów.

 Monika Żybko

Monika Żybko

Nauczyciel wychowania fizycznego, technik masażysta, TRE Provider II poziomu, Terapeutka metodą Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Obecnie magistrantka na Uniwersytecie SWPS.  Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w praktyczny sposób uczy jak radzić sobie ze stresem i przeciążeniem poprzez metody pracy z ciałem.

 Daria Bogucka

Daria Bogucka

Psycholog w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii. i Żyw. Dzieci GUMed, trener i wykładowca.

Na co dzień pracuje, z osobami w różnego rodzaju kryzysach życiowych, z osobami z zaburzeniami odżywiania, a także z osobami z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi.

Od 2011 roku, jest zaangażowana w działania programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wczesnego wykrywania chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży „6-10-14 dla Zdrowia”, którego celem jest poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży z wykrytą nadwagą i otyłością.

 Agnieszka Danielewicz

Agnieszka Danielewicz

Doświadczony dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny z certyfikatem MBT, T&T, właściciel Instytutu Eligo.

Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Od 10 lat tworzy i wspiera merytorycznie programy z obszaru promocji zdrowego odżywiania. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz European Associaton for the Study of Obesity. Współautor publikacji w Standardach Medycznych dotyczącej żywienia w sporcie. Opracowała i wdrażała procedurę diagnozy nawyków żywieniowych dzieci dla Gdańskiego Ośrodka Promocji. Współtwórca programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wczesnego wykrywania chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzie „6- 10- 14 dla Zdrowia” i projektu „Gdańsk – jeMy zdrowo”, którego celem jest  zmianę i poprawę jakości posiłków w stołówkach szkolnych na terenie Gdańska.

 Edyta Poniatowska-Zaremba

Edyta Poniatowska-Zaremba

Pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskich konferencji żywieniowych „Wyzwanie zdrowe wychowanie” oraz „Zdrowe żywienie dzieci i młodzieży”. Z wykształcenia pedagog i dietetyk. Na co dzień zajmuje się konsultacjami ds. żywienia dzieci, prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. Jako rodzic, działa aktywnie w grupie Zdrowe Żywienie Małych Pomorzan. Współtworzy projekt „Gdańsk- jeMy zdrowo”, który ma na celu zmianę i poprawę jakości posiłków w stołówkach szkolnych na terenie Gdańska.

 Marta Baj Lieder

Marta Baj Lieder

Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta karmienia, terapeuta Empathy dolls, współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia „Od pestki do ogryzka”.

 Joanna Klonowska

Joanna Klonowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, magister wychowania fizycznego. Doświadczenie zawodowe: nauczyciel akademicki, nauczycielka wychowania fizycznego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, w tym na I etapie edukacji. Współautorka programów nauczania nagrodzonych w konkursie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.