Całe Pomorze (za)gra w piłkę ręczną

Druga edycja programu „Całe Pomorze gra w piłkę ręczną” zbliża się wielkimi krokami. Akcja ma na celu popularyzację szczypiorniaka wśród uczniów szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów. W poprzedniej edycji udział wzięło ok. 2000 uczestników. 

W tym roku akcja „Całe Pomorze gra w piłkę ręczna” rozegrana zostanie w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. O prymat w najstarszej z nich powalczą zawodnicy i zawodniczki z klas II i III gimnazjum. Ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie grupy: VII i VI klasa, a także V i młodsi. 

Pomysłodawcami akcji są: prof. Janusz Czerwiński, który jako trener zdobył z reprezentacją polskich szczypiornistów brąz na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w roku 1976, a także Dariusz Męczykowski – szkoleniowiec UKS PCM Kościerzyna, występującego w PGNiG Superlidze Kobiet.

Program organizowany jest w dwóch etapach. Rozgrywki powiatowe (w 16 powiatach oraz 4 miastach na prawach powiatu) wyłonią po 20 najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej, które w maju rozegrają finały na szczeblu wojewódzkim.

Zgłoszenia do rozgrywek powiatowych należy zgłaszać do koordynatorów projektu pomiędzy 10 a 15 marca. Lista tzw. mecenasów piłki ręcznej w danym powiecie dla dziewcząt i chłopców wraz z danymi adresowymi zostanie podana do końca lutego. 

Więcej informacji w załącznikach oraz na stronie www.wszs.pomorze.pl

Pobierz zip