10 lat parkrun Gdynia

Aktualności

445 biegów – latem i zimą, wiosną i jesienią, w słońcu i deszczu, w upale i mrozie, z wiatrem i pod wiatr  – niezależnie od wszystkiego. Taki jest parkrun – jedyny w swoim rodzaju.

Ponad 4,3 tysiąca uczestników z co najmniej jednym biegiem lub marszem. Wśród nich tacy poniżej 10 roku życia i tacy powyżej 80 lat. Bilans 45 tysięcy „osobobiegów" i ponad 6 tysięcy rekordów osobistych osiągniętych przez zawodników z 350 klubów biegowych. To wszystko przygotowane łącznie przez 530 wolontariuszy, którzy stanowią fundament i opokę parkunu. Do tego wszystkiego trudna do wyobrażenia i niemożliwa do oszacowania i zliczenia ilość pozytywnej energii, dobrych emocji, endorfin, radości, uśmiechów, nowych znajomości czy nawet przyjaźni. Taki jest pakrun jedyny w swoim rodzaju.

Te liczby najlepiej obrazują potęgę tego niesamowitego zjawiska biegowego, jakim jest gdyński parkrun – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Przemysław Dalecki i dodaje – I to wszystko za darmo, bez wpisowego, za symboliczne „dziękuję”.

Jubileuszowe, dziesiąte urodziny parkrunu uczciło 139 osób, wśród których przybyło wielu dawno nie widzianych weteranów, sporo nowych uczestników, a także goście z innych lokalizacji, w tym liczne ekipa z Tczewa, która przyjechała specjalnie wynajętym autokarem. Było „na bogato”. Na uczestników czekał parkrunowy urodzinowy bufet, gdzie uczestnicy raczyli się jeszcze ciepłymi rogalikami . W trakcie trwania imprezy można było wpisać się do specjalnie zakupionej na tą okazję księgi pamiątkowej.

GALERIA ZDJĘĆ Z JUBILEUSZOWEJ EDYCJI PARKRUN GDYNIA

Zwycięzcą jubileuszowej edycji gdyńskiego parkrunu został Szymon Bloch, który uzyskał na tej trasie swoje parkrunowe PB wynoszące od soboty 17 minut i 6 sekund. 29 sekund za Szymonem finiszował Andrzej Tocha, a na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Henryk Bagrowski, który linię mety przeciął równo minutę za zwycięzcą.

Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Szulc z czasem 20:07. Druga dobiegła Claudia Kłopotek, mijając linię mety po 22 minutach i 16 sekundach. Na najniższym stopniu podiom stanęła Beata Witkowska, która na przebiegnięcie 5 km trasy potrzebowała 23 minut i 2 sekund.

Kolejna edycja parkrun Gdynia odbędzie się tradycyjnie w sobotę punktualnie o godzinie 9:00.

STRONA INTERNETOWA PARKRUN GDYNIA