Gdynia na fali

Gdynia na fali to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta oraz edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy.

  Aktualności

  Założenia:

  • Cykl spotkań o tematyce żeglarskiej z najmłodszymi uczniami gdyńskich szkół podstawowych i przedszkolakami,
  • W 2019 roku zajęcia w całości organizowane były na terenie gdyńskiej mariny, gdzie na uczestników czekały m.in.: wycieczka po przystani jachtowej, opowieści o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także prezentacja łódek klasy Optimist. Dzieci spotykały się z instruktorami żeglarstwa w jednym z gdyńskich klubów żeglarskich, którzy opowiadali o żeglarstwie oraz zachęcali do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem. Spotkaniom towarzyszył pokaz sprzętu ratowniczego, a każdy uczestnik otrzymywał informator jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą pt.: „Bezpiecznie na fali” oraz gadżety związane z programem,
  • Konkursy żeglarskie z upominkami ogłaszane systematycznie na stronie Gdyńskiego Centrum Sportu oraz wśród wychowawców,
  • Imprezy sportowo-rekreacyjne o tematyce żeglarskiej dla najmłodszych mieszkańców Gdyni tj.: Rodzinny Piknik Żeglarski, stoiska „Gdynia na fali” podczas obchodów „Święta Morza”, festynów w przedszkolach i innych imprez organizowanych przez miasto Gdynia np. „Chodźmy na Plac Kaszubski”.

  W edycji jesiennej w 2021 roku w programie wzięło udział ponad 1.600 dzieci z 14 gdyńskich szkół podstawowych i 20 gdyńskich przedszkoli.