Hala Lekkoatletyczna GCS

Hala lekkoatletyczna (Hala LA) to jedno z najważniejszych miejsc na sportowej mapie Gdyni. Usytuowana w kompleksie Gdyńskiego Centrum Sportu stanowi niezwykle ważny element miejscowej infrastruktury sportowej. Obiekt zostal kompleksowo zmodernizowany we wrześniu 2015 roku.

Hala lekkoatletyczna jest miejscem, dzięki któremu możliwe jest realizowanie bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do fanów aktywności fizycznej z Gdyni i okolic. Każdego roku w murach obiektu odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe – zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym.

Do najważniejszych projektów realizowanych w Hali LA należą między innymi „Ferie na sportowo” – podczas których przez dwa tygodnie trwania ferii zimowych młodzież szkolna może brać udział w kilkunastu różnych aktywnościach (treningi piłki nożnej, unihokeja, koszykówki, tenisa stołowego i innych) – i „Gdyńska Liga Lekkoatletyczna” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przeprowadzana zarówno w kategoriach technicznych (skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą), jak i biegowych (50 m, 600 m, 1000 m).

W Hali LA przeprowadzane są również darmowe zajęcia rekreacyjne – każdego tygodnia gromadzi setki osób biorących udział w atrakcyjnych treningach fitnessu, jogi czy tai chi.

Dane techniczne

  • nawierzchnia tartanowa (conipur M)
  • wymiary: 66 x 15 m
  • hala posiada 2 korty do tenisa ziemnego, zeskok do skoku w dal, zeskok do skoku o tyczce i skoku w wzwyż

SALKA FITNESS

Salka fitness to pomieszczenie na Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu, które przez lata służyło jako jedna z pierwszych siłowni w Gdyni. W drugiej połowie 2014 roku przeszła kapitalny remont i została zaadaptowana na salkę fitness z elastyczną wykładziną sportową. Dodatkowo powstało zaplecze sanitarne ułatwiające korzystanie z pomieszczenia.

Na salce fitness znajdują się lustra, drabinki oraz rowerki do spinningu. Salka posiada również sprzęt multimedialny. Organizowane są w niej zajęcia Gdyńskiego Poruszenia oraz treningi gdyńskich klubów sportowych.

Dane techniczne

  • wymiary 24 m x 13 m
  • elastyczna wykładzina Tarkett Omnisport Reference

Kontakt

Hala Lekkoatletyczna Gdyńskiego Centrum Sportu
ul. Olimpijska 5
81-538 Gdynia
tel: (58) 622-35-74
e-mail: sekretariat@gdyniasport.pl

Gospodarz obiektu: Dariusz Grubba