Adam Zdybel z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorów

Aktualności

Gdyński „Delfin” Adam Zdybel, będący jeszcze juniorem, zajął 3 miejsce w finale 200 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zawody odbyły się na pływalni olimpijskiej w Olsztynie.

Adam jest ambitnym i pracowitym zawodnikiem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze dąży do wyznaczonego celu z dużym zaangażowaniem. Podczas MPS głównym celem było wypełnienie minimum wynikowego uprawniającego do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w dniach 4-9 lipca odbędą się w Belgradzie – informuje Przemysław Czoków, trener Adama i dodaje: – Cieszy pierwszy medal MPS w konkurencji indywidualnej. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.

Gdynianin zajął także 6. miejsce w finale A na 400 m stylem dowolnym. W finałach B wystąpili także inni zawodnicy Klubu Sportowego Delfin Gdynia:

• Nadia Jastrząbek - 100 m stylem dowolnym,
  • Ola Gacka - 50 m stylem grzbietowym,
  • Ignacy Ołownia - 200 i 400 m stylem zmiennym,
  • Mateusz Kowalski - 200 m stylem grzbietowym.

WYNIKI I VIDEO

Adam Zdybel, który w lutym odebrał piątą już w swoim dorobku statuetkę Nadziei Gdyńskiego Sportu za miniony rok, to doskonale znany pływak Klubu Sportowego Delfin Gdynia. Do jego największych osiągnięć należy zdobycie tytułu mistrzem świata juniorów w Peru. Gdynianin zajął również trzecie miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Europy Juniorów w Bukareszcie oraz trzecie miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski Juniorów, a także drugie miejsce na 200 i 400 m stylem dowolnym.

Szkolenie pływaków Klubu Sportowego Delfin Gdynia współfinansowane jest przez miasto Gdynia.