Aktywna Plaża 2024 odbędzie się dniach 19-21 lipca

Aktualności

Znamy już datę siatkarskiego turnieju lata na plaży Gdynia Śródmieście. Aktywna Plaża 2024 odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Będzie to czwarta edycja zawodów organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Siatkarski turniej plażowy powróci na plażowe centrum miasta w pełnej krasie. Już dziś warto zapisać sobie w kalendarzu trzeci weekend lipca. Turniej będzie trwał trzy dni, a rywalizację tradycyjnie rozpoczną najmłodsi uczestnicy kategorii U13 i U15. Zawody w kategorii open odbędą się w sobotę i niedzielę.

zawodniczka podczas seriwsu

– Zachęcam do tego, by już dziś zarezerwować sobie czas w przedostatni weekend lipca. Kolejna edycja naszego turnieju, który stał się obowiązkowym punktem dla wielu miłośników siatkówki plażowej, z pewnością nie zawiedzie zarówno nowych uczestników, jak i okaże się atrakcyjna dla stałych bywalców – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

zawodnik podczas ścinania koszulki

W poprzedniej edycji zawodów – Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot 2023 – wzięło udział ponad sto dwuosobowych drużyn, które na gdyńskiej Plaży Śródmieście. W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce, wygrała para Chyła – Wołoszyn. Wśród mężczyzn zwyciężyła para w składzie Ilewicz – Wołoszuk.