Anton Blokhin: Gdynia ma świetną, pagórkowatą trasę

Aktualności WIDEO

Anton Blokhin to były profesjonalny triathlonista, a obecnie trener. Pochodzący z Ukrainy zawodnik przez ponad 18 lat startów dał się poznać jako fantastyczny zawodnik. W swojej bogatej karierze kilka razy startował również w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i praktycznie zawsze wymieniany był w gronie faworytów do zwycięstwa. W 2015 roku finiszował na drugim miejscu, rok później był ósmy. Zapytaliśmy Antona Blokhina, o opinię na temat polskich zawodów IRONMAN.

Start etapu pływackiego podczas zawodów triathlonowych Ironman Gdynia

- W trakcie mojej kariery pięć razy ukończyłem zawody w Gdyni – mówi Anton Blokhin. – Każdego roku organizatorzy podnosili poziom zawodów. Trasa zmieniała się i ostatecznie mamy świetną, pagórkowatą trasę, co powoduje, że rywalizacja jest bardzo ciekawa. Organizacja zawodów jest bardzo dobra i z każdym rokiem rośnie liczba uczestników, jest więc większa konkurencja i spore zainteresowanie wyścigiem – podkreśla uczestnik Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zdaniem Antona Blokhina atutem zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce jest różnorodność dystansów.

Zawodnik podczas etapu kolarskiego Ironman Gdynia

- Bardzo fajnie, że organizator wprowadził nowe dystanse, pełny dystans IRONMAN Gdynia i IRONMAN 70.3 Warszawa – przekonuje Anton Blokhin. – Oba wyścigi będą bardzo interesujące. Warszawa to bardzo przyjemna trasa rowerowa i ciekawy etap biegowy. Gdynia, to techniczna i urozmaicona trasa rowerowa i fajne pływanie w Morzu Bałtyckim. Polecam wszystkim start w zawodach IRONMAN Poland – mówi.

Finiszujący Anton Blokhin podczas Ironman Gdynia

IRONMAN to największa na świecie seria zawodów triathlonowych dla zawodowców i amatorów. W 2021 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

  • Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 6 czerwca 2021 r.
  • Citi Handlowy 5150 Warsaw – 6 czerwca 2021 r.
  • IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2021 r.
  • Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 8 sierpnia 2021 r.

Rejestracja na wszystkie te wydarzenia odbywa się na platformie: SlotMarket.pl.

Więcej informacji o zawodach IRONMAN w Polsce: www.ironmangdynia.pl oraz www.ironmanwarsaw.com.