Awanse młodych koszykarek i koszykarzy

Aktualności

Za nami weekend, w którym rozstrzygały się losy awansów do dalszych etapów Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Juniorzy z Gdyńskiej Akademii Koszykówki zajęli 2. miejsce w turnieju półfinałowym, a młodziczki Bryza GTK Kolbudy, w których barwach występują gdyńskie koszykarki, uplasowały się na 1. miejscu w rozgrywkach ćwierćfinałowych.

GAK Gdynia w Gliwicach rozegrał turniej półfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski dla kategorii U17. Podopieczni Artura Dajosa wygrali dwa mecze, przegrali wyłącznie z gospodarzem po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu. Ostatecznie zajęli 2. miejsce, uzyskując awans do turnieju finałowego.

• MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań (108:75)
  • GTK Gliwice (58:64)
  • TKM Włocławek (90:53)

W turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski wystąpi 8 najlepszych zespołów z kraju. Rozgrywki potrwają 5 dni, a każda drużyna zagra 4 lub 5 spotkań, w zależności od miejsca o jakie będą walczyć. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-7 maja, organizator zostanie wkrótce przedstawiony przez Polski Związek Koszykówki.

Dzięki awansowi juniorów GAK Gdynia do rozgrywek finałowych klub uzyskał możliwość gry w Centralnej Lidze Juniorów. Przypomnijmy, 8 drużyn grających w turniejach finałowych U17 uzyska prawo do gry w Centralnej Lidze Juniorek i Juniorów w następnym sezonie. Łącznie w nowych rozgrywkach wystąpi 12 drużyn, 4 dodatkowe zespoły zostaną wyłonione w turniejach kwalifikacyjnych na początku sezonu.

W miniony weekend byliśmy świadkami rozgrywania w Gdyni turnieju ćwierćfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13. GTK Bryza Kolbudy wygrała wszystkie spotkania i awansowała do półfinałów. Tylko MUKS Poznań sprawił większe problemy gospodyniom, pozostałe mecze pewnie padały ich łupem.

• UMKS Księżak Łowicz (66:30)
  • UMKS Gracz Starachowice (65:34)
  • MUKS Poznań (49:33)

Przed młodymi zawodniczkami z Kolbud gra w turnieju półfinałowym. Na tym etapie wystąpi 16 najlepszych zespołów z kraju. Tylko połowa z nich awansuje do rozgrywek finałowych.