Bieg Niepodległości: dodatkowa pula pakietów. Informator zawodnika. Najważniejsze informacje

Aktualności

Do Biegu Niepodległości w Gdyni został już tylko tydzień! Prezentujemy najważniejsze wiadomości dla uczestników w formie informatora. Dodatkowa pula pakietów dostępna będzie w czwartek w biurze zawodów!

​DODATKOWE PAKIETY DLA SPÓŹNIALSKICH

W związku z ogromną ilością kierowanych próśb przygotowaliśmy dodatkową pulę numerów startowych w liczbie 200 sztuk.

W biurze zawodów dostępnych będzie 100 sztuk pakietów na bieg główny i marsz Nordic Walking oraz 100 na starty młodzieżowe. Pakiety będzie można zakupić w biurze zawodów wyłącznie w czwartek 10 listopada w godzinach 14:00-20:00. Decyduje zasada identyczna, jak w bieganiu „kto pierwszy, ten lepszy”. Jedna osoba będzie mogła jednocześnie zakupić 5 pakietów. Cena pakietu na dystans 10 km wynosić będzie 100 zł, zaś na starty młodzieżowe 20 zł.

POBIERZ INFORMATOR I POZNAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w formie informatora zawodnika, tzw. recebooka. Pobierz i poznaj najważniejsze informacje:

grafika na tablecie, telefonie i w formie książki

POBIERZ INFORMATOR

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące Biegu Niepodległości, które pomogą w optymalny i przyjazny sposób przejść drogę od biura zawodów aż do samej mety. Dowiecie się, gdzie i kiedy można odebrać pakiety startowe, jak dojechać na zawody, czy o której godzinie rozpoczną się biegi młodzieżowe.

ZANIM WYJDZIESZ Z DOMU

Sprawdź, czy wszystko zabrałeś – strój sportowy, buty, bidon, numer startowy, to tylko podstawowa lista. Przejrzyj wszystko dwa razy i zrób checklistę. Brak czegoś na miejscu to niepotrzebny stres. Przygotuj także dokumenty za wczasu, aby na miejscu skupić się tylko na biegu i w ten wyjątkowy sposób świętować odzyskanie niepodległości. Koniecznie sprawdź aktualną prognozę pogody i dostosuj strój startowy do panujących warunków.

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Pakiety odbierać będzie można w Biurze Zawodów zlokalizowanym w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8. Warunkiem odbioru będzie okazanie karty startowej, najlepiej w formie elektronicznej lub dokumentu tożsamości.

Karty startowe są juz dostępne w Profilu Zawodnika.

W pakietach znajdziecie numer startowy, chip, agrafki, worek do depozytu oraz upominki od partnerów imprezy.

BIURO ZAWODÓW

Biuro Zawodów będzie funkcjonowało w dniach:

- 10 listopada (czwartek), w godzinach 14:00-20:00,

- 11 listopada (piątek), w godzinach 7:00-8:30.

W Biurze Zawodów funkcjonować będzie także EXPO, gdzie będziecie mogli zakupić odzież sportową, książki czy odżywki. Znajdziecie tu m.in. stoiska Decathlonu, Amazonii, Fundacji DKMS oraz Fundacji Transplantacja LIVERstrong.

HARMONOGRAM GODZINOWY

11 listopada (piątek)

7:00-8:30 - Odbiór pakietów startowych, Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8,

8:30 - Otwarcie stref startowych,

9:00 - Start falowy biegu głównego na 10 km i Marszu Nordic Walking,

9:10 - Zamknięcie strefy startu,

10:30 - Ceremonia dekoracji zwycięzców Biegu Głównego na 10 km i marszu Nordic Walking,

11:00 - Zamknięcie trasy Biegu Głównego na 10 km i marszu Nordic Walking,

11:15 - Start Biegu Juniora - chłopcy/dziewczęta,

11:35 - Start Biegu Młodzika - chłopcy,

11:50 - Start Biegu Młodzika - dziewczęta,

12:10 - Start Biegu Starszaka - chłopcy,

12:40 - Start Biegu Starszaka - dziewczęta,

13:00 Start Biegu Malucha (w zależności od frekwencji możliwy podział starów ze względu na wiek).

TRASY

POZNAJ TRASY ZAWODÓW

STREFY STARTOWE

Wejście do stref startowych możliwe będzie od godziny 8:30.

Zawodnicy biorący udział w Biegu Głównym zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Wystartowanie z szybszej strefy niż deklarowana grozić będzie nałożeniem kary czasowej.

Zawodnicy biorący udział w Marszu Nordic Walking zobowiązani są do ustawienia się w ostatniej strefie startowej.

strefy startowe

 

PACEMAKERZY

Przy okazji Biegu Niepodległości tempo pomogą kontrolować pacemakerzy. Do każdej strefy zostało przydzielonych dwóch. Dzięki nim możecie być pewni, że czas, który chcecie uzyskać, zostanie osiągnięty. Trzymanie ich tempa w poszczególnych strefach do tego właśnie Was doprowadzi.

POZNAJ PACEMAKERÓW

DOJAZD I PARKINGI

Najbliższy ogólnodostępny parking znajduje się pomiędzy CH Riviera i halą Gdynia Arena. Ze względu na zamknięcie ulic, wynikające z przebiegu trasy, dojazd możliwy jest tylko od strony ulicy Kieleckiej.

SKM - uczestnicy korzystający z Szybkiej Koeli Miejskiej powinni wysiąść na stacji Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana.

PKM - uczestnicy korzystający z Pomorskiej Koeli Metropolitalnej powinni wysiąść na stacji Gdynia Stadion.

ZKM - uczestnicy korzystający z pojazdów Zarządu Komunikacji Miejskiej w zależności od kierunku przybycia powinni wysiąść na przystankach Centrum Nauki Experyment, Stadion Miejski, Węzeł Franciszki Cegielskie lub Wzgórze Św. Maksymiliana SKM.

Pamiętaj, że w tym dniu obowiązuje świąteczny rozkład jazdy.

W związku imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu kołowego. Ich szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni.

DEPOZYT, PRZEBIERALNIE, TOALETY

Depozyt i przebieralnie znajdować się będą w hali Gdynia Arena. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku oznaczonym przez organizatora.

Toalety funkcjonować będą w hali Gdynia Arena oraz na Narodowym Stadionie Rugby. Na parkingu między Narodowym Stadionem Rugby, a halą Gdynia Arena ustawione będą dodatkowo pisuary typu cross.

META

grafika prezentująca poszczególne stanowiska na mecie

PO BIEGU

Każdy otrzyma pamiątkowy medal, ciepłą herbatę oraz wodę. Najmłodsi dodatkowo otrzymają sok. Dla uczestników Biegu Głównego Diety od Brokuła zapewnią z kolei mały poczęstunek.

medale dla dorosłych

medale dla dzieci

NAGRODY

Na mecie każdy, kto ukończył bieg oraz marsz w limicie czasu, otrzyma pamiątkowy medal.

Puchary i nagrody rzeczowe oraz finansowe otrzymają osoby, które zajmą miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem.

FOTO

Na trasach wszystkich biegów znajdywać się będą fotografowie. Zdjęcia z zawodów dostępne będą w galeriach na stronie na Facebooku Gdyńskiego Centrum Sportu.

Organizatorem wydarzenia jest Gdyńskie Centrum Sportu. Wydarzenie wspierają:Diety od Brokuła, Ziaja, Akademia Marynarki Wojennej, Dr. Oetker, Automobil, Adventure Park, Decathlon, U7 i Amazonia, Dombi, Red Bull, Speed Sports, Sport Center, Tłusta Kaczka, Golf Park, Radio Gdańsk.

STRONA ZAWODÓW