Bieg Urodzinowy i cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych wracają do Gdyni!

Aktualności WIDEO

11 lutego, w 98. rocznicę urodzin naszego miasta, odbędzie się Bieg Urodzinowy Gdyni. Impreza ta otworzy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024. W ramach zawodów tradycyjnie wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking.

To odpowiedź na wysoką frekwencję podczas naszych tegorocznych imprez. Gdynia jako miasto sportu uwielbia aktywnie świętować, dlatego nie mam wątpliwości, że wrócimy do niepowtarzalnej atmosfery, którą generował Bieg Urodzinowy. Powrót do tej tradycji oceniam jako bardzo pozytywny – zaprasza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

REJESTRACJA DO ZAWODÓW

Wracamy do sprawdzonej formuły gdyńskiego grand prix, która skupiała wokół siebie tysiące biegaczy z różnych zakątków kraju – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju i dodaje: – Z niecierpliwością wyczekuje 11 lutego, aby móc poczuć moc płynącą od uczestników Biegu Urodzinowego.

11 lutego zapraszamy na Bieg Urodzinowy, który ponownie wraca na ulice naszego miasta – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, organizatora zawodów i dodaje: – Bieg ten otworzy doskonale znany i lubiany wśród biegaczy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024. W jego skład wejdą wspomniany wcześniej Bieg Urodzinowy, Nocny Bieg Świętojański oraz Bieg Niepodległości. Więcej szczegółów wkrótce.

Ostatni Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim, organizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu, odbył się w weekend 16-17 lutego 2019. Z czasem 30:03 zwyciężył Tomasz Grycko, natomiast pierwsza kobietą na linii mety była Andżelika Dzięgiel-Poślada, której pokonanie 10 km trasy zajęło 34 minuty i 51 sekund. Bieg Główny ukończyły 2534 osoby, natomiast w całej imprezie udział wzięło 3352 zawodniczek i zawodników. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się 11 lutego.

REJESTRACJA DO ZAWODÓW

Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024