Boiska przy CKZIU nr 2 zyskają nowe oblicze

Aktualności FOTO Inwestycje

Ruszył pierwszy etap budowy kompleksu sportowego na terenie CKZiU nr 2 przy ul. Płk. Dąbka 207. 11 września podpisano umowę na wykonanie prac budowlanych.

– Kolejne boisko trafi na sportową mapę Gdyni, co napawa nas wielką satysfakcją. Chcemy, aby uczniowie i mieszkańcy mogli korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych obiektów, których liczbę sukcesywnie zwiększamy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Co roku inwestujemy w placówki edukacyjne Gdyni, a ten rok zdecydowanie stoi pod znakiem obiektów sportowych. Powstały już kompleksy boisk między innymi przy Szkole Podstawowej nr 44, 33, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6. Nowe boisko przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 to bardzo ważna inwestycja, która jest swoistą zapowiedzią kolejnych zmian przy tej placówce. Z pewnością mieszkańców dzielnicy ucieszy fakt, że będzie to klasyczny obiekt z murawą z trawy naturalnej, który uzupełni ofertę zielonych terenów rekreacyjnych położonych w okolicy tej szkoły – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

W pierwszym etapie zostanie zrealizowane boisko treningowe o nawierzchni z trawy naturalnej sportowej, układanej z rolki o powierzchni ok. 848,25 m². Będzie to idealne miejsce do trenowania piłki nożnej,  gdzie znajdzie się aż 8 bramek o wymiarach 3x2 metry.

– Zgodnie z projektem boisko treningowe będzie mieć 43,5 metra długości oraz 19 metrów szerokości, a co ważne najbliższe sąsiedztwo obiektu przybierze nową, bardziej przyjazną dla uczniów i mieszkańców formę. Zamontowane będą elementy małej architektury, w tym między innymi wieszaki na ubrania, tablice informacyjne z regulaminami czy kosze na śmieci – tłumaczy Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W planach kompleksu powstanie łącznie pięć boisk. W przyszłości, obok budowanego boiska treningowego, powstanie boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej oraz dwa do siatkówki plażowej. Swoje talenty kształtować będą mogli młodzi pasjonaci futbolu, rugby, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa czy badmintona. Swoje miejsce w niedalekiej przyszłości znajdą również miłośnicy lekkiej atletyki, którzy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności na bieżni oraz odcinku sprinterskim o długości 120 metrów, a także trenować pchnięcie kulą czy skok w dal.Podpisanie umowy na realizację pierwszego etapu inwestycji miało miejsce 11 września 2023 roku. Teren został już przekazany wykonawcy - firmie HEIN Sp. z o.o. Wartość robót wyniesie 307.500,00 zł brutto. Efekty prac będą widoczne jeszcze w tym roku.

Firma HEIN sp. z o.o. od 2005 roku znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej doświadczonych oraz wyspecjalizowanych firm w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji muraw sportowych, bieżni lekkoatletycznych, kortów tenisowych oraz innych obiektów sportowych. W swoim portfolio ma m.in. realizację wymiany murawy na Stadionie Miejskim w Gdyni. 

Powstanie inwestycji zainicjował wygrany projekt w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa Janiny Wasylki, na który głos oddało 875 mieszkańców naszego miasta.