Boisko przy CKZIU nr 2 lada moment gotowe

Aktualności FOTO Inwestycje

Trawiaste boisko przy ul. Płk. Dąbka niemal gotowe. Odbiór obiektu, który powstał dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego, planowany jest w czerwcu.

  • Na Obłużu powstaje nowe boisko trawiaste do gry w piłkę nożną
  • Obiekt powinien zostać oddany w czerwcu zgodnie z harmonogramem
  • Inwestycję prowadzoną przez Gdyńskie Centrum Sportu zainicjował projekt p. Janiny Wasylki w gdyńskim Budżecie Obywatelskim

To już ostatnia prosta realizacji inwestycji na gdyńskim Obłużu. Wyłożona z rolki trawa przechodzi zabiegi pielęgnacyjne, ukorzenia i aklimatyzuje się w nowym miejscu. Ma to sprawić, że już w przyszłym miesiącu będzie to idealne miejsce do gry w piłkę nożną. Otoczenie przeszło prawdziwą metamorfozę, a do realizacji pozostały ostatnie szlify i prace porządkowe.

Boisko będzie gotowe w czerwcu (fot. Marek Urbaniak)

– Przypomnijmy, że w tym etapie prac powstaje boisko treningowe o nawierzchni z trawy naturalnej sportowej o powierzchni ok. 850 m² – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor prowadzącego inwestycję Gdyńskiego Centrum Sportu. – Miejsce przygotowane będzie do trenowania piłki nożnej i wielu wariantom ćwiczeń dzięki aż 8 bramkom o wymiarach 3x2 metry – dodaje.

W sąsiedztwie obiektu ustawione zostaną jeszcze elementy małej architektury, jak ławki, wieszaki na ubrania, kosze i tablica informacyjna.

Powstanie boiska o wymiarach 43,5 na 19 metrów zainicjował wygrany projekt w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa Janiny Wasylki, na który głos oddało 875 mieszkańców naszego miasta.

W przyszłych planach kompleksu znajduje się łącznie pięć obiektów. Obok budowanego boiska treningowego z trawy naturalnej powstanie boisko do piłki nożnej z trawy sztucznej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, dwa do siatkówki plażowej oraz bieżnia o długości 120 metrów.