Boisko przy CKZIU nr 2 zmienia się na oczach mieszkańców

Inwestycje

Już wkrótce uczniowie CKZiU nr 2 przy ul. Płk. Dąbka 207 i mieszkańcy Obłuża zobaczyć będą mogli postępy przy budowie boiska. Nadchodząca wiosna oznaczać będzie wznowienie prac po przerwie zimowej i powrót do realizacji robót budowlanych. Inwestycja realizowana jest dzięki głosom mieszkańców i środkom z gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • Metamorfoza boiska przy ul. Płk. Dąbka 207 wkrótce  dobiegnie końca
  • Wznowienie prac przy boisku nastąpi na przełomie kwietnia i maja
  • Projekt realizowany jest z udziałem środków z Budżetu Obywatelskiego
– Sukcesywnie zwiększamy liczbę nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowo-rekreacyjnych, z których korzystać mogą zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy gdyńskich dzielnic – informuje  Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W pierwszym etapie zostanie zrealizowane boisko treningowe o nawierzchni z trawy naturalnej sportowej, układanej z rolki o powierzchni ok. 850 m². Będzie to idealne miejsce do trenowania piłki nożnej,  gdzie znajdzie się aż 8 bramek o wymiarach 3x2 metry.

– Mieszkańcy dzielnicy z pewnością będą zadowoleni z faktu, że będzie to tradycyjny obiekt z naturalną murawą, co uzupełni istniejącą ofertę terenów rekreacyjnych wokół szkoły. Nowe boisko przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 stanowi znaczącą inwestycję, która jest ważnym krokiem planowanych zmian w tej placówce – komentuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Powstanie boiska zainicjował wygrany projekt w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa Janiny Wasylki, na który głos oddało 875 mieszkańców naszego miasta.

– Zakres inwestycji popartej przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego obejmuje stworzenie boiska o wymiarach 43,5 na 19 metrów. Zmiany na lepsze czekają też sąsiedztwo obiektu, które przybierze bardziej przyjazną formę. Zamontowane zostaną elementy małej architektury, takie jak wieszaki na ubrania, tablice informacyjne z regulaminami czy kosze na śmieci – dodaje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W przyszłych planach kompleksu znajduje się łącznie pięć obiektów. Obok budowanego boiska treningowego z trawy naturalnej powstanie boisko do piłki nożnej z trawy sztucznej, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, dwa do siatkówki plażowej oraz bieżnia o długości 120 metrów.

Boisko po rozpoczęciu inwestycji w 2023 roku