Boisko przy SP 21 oficjalnie otwarte

Aktualności WIDEO FOTO Inwestycje

Kolejna sportowa inwestycja w Gdyni została oddana do użytku. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna oficjalnie otwarto wielofunkcyjne boisko, które zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdyni.

Uczniowie śródmiejskiej szkoły mogą cieszyć się nowym boiskiem już od początku roku szkolnego.

– Cieszę się, że zdołaliśmy przeprowadzić tę inwestycję bardzo sprawnie i dziś daje ona dużo radości. To już druga modernizacja na terenie tej placówki – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Jana z Kolna powstało w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020.

– W tym samym miejscu znajdowało się boisko, które oddaliśmy do użytku w 2006 roku. Było to boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, ale zdecydowanie wymagało modernizacji. Bardzo cieszę się, że przedstawiciel, a w zasadzie szef rady rodziców, zgłosił taki projekt do Budżetu Obywatelskiego i namówił mieszkańców do głosowania. To centrum życia nie tylko dla uczniów, ale i okolicznych mieszkańców – zauważa Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. – To boisko będzie otwarte dla wszystkich. Będzie można z niego korzystać do godziny 20:00. Oczywiście, będzie odpowiedni regulamin i trzeba będzie przestrzegać zasad, ale każdego, kto będzie chciał tutaj poćwiczyć serdecznie zachęcamy – dodaje.

Głównym celem projektu autorstwa Bartosza Gruszki było wykonanie nowej nawierzchni wielofunkcyjnego boiska, którego powierzchnia po modernizacji wynosi około 1490 m².

– Kolejna gdyńska szkoła zyskała nowe, wielofunkcyjne boisko, z aż trzema polami do gry w piłkę siatkową – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. I dodaje: –W przypadku "21" jest to szczególnie ważne, bowiem właśnie tu, w ramach klas sportowych, trenują przyszłe gwiazdy polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że z nowego boiska cieszą się nie tylko młodzi sportowcy, ale wszyscy uczniowie tej szkoły.

Mamy klasy sportowe o profilu piłki siatkowej i gimnastyki artystycznej. Jesteśmy w sieci szkół promujących zdrowie, więc tym bardziej wszystkie nasze dzieci ćwiczą, korzystają z tego boiska – nie ukrywa radości Anna Jachowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 21.

W ramach inwestycji powstały trzy pola do gry w piłkę siatkową. Boisko zyskało także dwie bramki, cztery kosze oraz elementy małej architektury. Odnowione zostały również piłkochwyty, na których zamocowano specjalne siatki zabezpieczające przed wypadnięciem piłki poza obiekt. Na obiekcie wymieniono również oświetlenie na LED-owe.

– To już druga modernizacja tego intensywnie użytkowanego obiektu przyszkolnego – informuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki i dodaje: – Przypomnijmy, że istniejące w tym miejscu boisko asfaltowe w 2006 roku otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej i było jednym z pierwszych boisk ze sztuczną trawą w Gdyni. Tym razem modernizacja dotyczyła przekształcenia obiektu w wielofunkcyjne boisko poliuretanowe, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wyrażonymi w wybranym do realizacji projekcie Budżetu Obywatelskiego.

Umowa na modernizację została zawarta z firmą AUTO-SPORT Sp. z o.o. spółka komandytowa Całkowity koszt inwestycji wyniósł 759 914,55 zł brutto.