CITY TRAIL już w najbliższą niedzielę #wGdyni

Aktualności

W niedzielę 27 listopada na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni odbędzie się drugi już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2022/2023. To zawody organizowane na dystansie 5 km. Najbliższa edycja odbędzie się w Gdyni Małym Kacku. Elektroniczne zapisy kończą się w środę, 23 listopada, lecz rejestracja będzie możliwa również na miejscu w biurze zawodów.

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowych, przełajowych trasach (3 biegi odbędą się w Gdańsku, a 2 – w Gdyni). Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (CITY TRAIL odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą CITY TRAIL Gold.

Regularność w aktywności fizycznej jest kluczowa, aby obserwować efekty w postaci lepszej kondycji, poprawy samopoczucia czy utraty zbędnych kilogramów. I właśnie dlatego cykliczna formuła biegów CITY TRAIL jest dobrym motywatorem. Dla każdego. Biegaczy, którzy trenują i startują w zawodach z zamiarem poprawiania rekordów życiowych, ale także dla osób, które biegają rekreacyjnie, dla przyjemności i zdrowia – mówi Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator biegów CITY TRAIL.

Fot. Wojciech Zwierzyński / City Trail

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach niedzielnego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji o Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie niedzielnych zawodów.

Fot. Wojciech Zwierzyński / City Trail

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na stronie imprezy na Facebooku. Poza Trójmiastem biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem CITY TRAIL jest Fundacja Krok do Natury.

REJESTRACJA DO ZAWODÓW

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów,
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m),
  • godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m),
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m),
  • godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km),
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego,
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km,
  • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu.