„Do pracy jadę rowerem” dojechało do mety

Aktualności Projekty

Zakończyła się jubileuszowa edycja projektu „Do pracy jadę rowerem”, której głównym założeniem była zmiana przyzwyczajeń i zamiana środka transportu z czterokołowego samochodu, na dwukołowy rower. Akcja, jak zawsze, cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród pracowników gdyńskich firm, którzy łącznie przejechali ponad milion kilometrów.

W bieżącym tygodniu rozwożone są ostatnie śniadania rowerowe, lecz zanim nastąpi oficjalne podsumowanie akcji, podliczone zostaną wszystkie przejazdy i wyłonieni zwycięzcy, przedstawiamy garść statystyk z naszego projektu.

Projekt „Do pracy jadę rowerem” trwał 30 tygodni. Rozpoczął się 1 kwietnia a zakończył 24. października. W akcji wzięło udział 2070 uczestników z 337 firm, którzy za swoje przejazdy otrzymali łącznie 14750 śniadań. Przejechali oni ponad 1 192 627 km, na co złożyło się ponad 133 tysiące przejazdów.

Podsumowujące dane robią ogromne wrażenie i udowadniają, jak bardzo popularny stał się projekt „Do pracy jadę rowerem” – podsumowuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, i dodaje – Cieszymy się niezmiernie, że realizując takie akcje przyczyniamy się w pewnym stopniu do poprawy naszego środowiska. Wystarczy tylko wyobrazić sobie, że ponad milion kilometrów, którzy uczestnicy pokonali na swoich jednośladach, mógł być milionem kilometrów przejechanych samochodami. To daje do myślenia.

Oficjalne podsumowanie projektu „Do pracy jadę rowerem” nastąpi pod koniec pierwszego tygodnia listopada i właśnie wtedy najlepsi rowerzyści oraz najbardziej zaangażowane firmy otrzymają nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne. Już dziś zachęcamy do wyrażenia opinii na temat tegorocznej rywalizacji oraz pomysłów, jakie można wdrożyć w kolejnej edycji. Wystarczy poświęcić kilka minut i wypełnić ankietę:

KLIKNIJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ