Druga edycja charytatywnego turnieju Friends&Majkel CUP już 1 czerwca w Gdyni

Aktualności

W środę 1 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się kolejna edycja turnieju piłkarskiego oraz rugby dla dzieci Friends&Majkel CUP. Głównym celem jest pomoc dzieciom z Bursztynowej Przystani, czyli domu hospicyjnego dla dzieci i młodzieży, który jest częścią działającego w Gdyni od 1987 roku Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

Turniej odbędzie się w godzinach 8:00-15:30, a wystąpić w nim będą mogły dzieci z roczników 2010–2014. Wysoki poziom sportowy gwarantowany. W turnieju wystąpią lokalne zespoły o wielkich sercach: AP SKS Bałtyk Gdynia, Arka Gdynia, UKS Cisowa, AP Dąbrowa, AP KP Gdynia, AP Gdynia, Pomorzanin Gdynia, SI Arka Gdynia oraz Gdyńskie Szkoły Podstawowe. Łącznie wystartują 24 zespoły, które zagrają na 4 boiskach. Na każdym z nich wystąpi po sześć zespołów w 4 kategoriach wiekowych:

  • boisko nr 1 – turniej Rugby,
  • boisko nr 2 – turniej piłki nożnej rocznik 2014,
  • boisko nr 3 – turniej piłki nożnej rocznik 2012,
  • boisko nr 4 – turniej piłki nożnej rocznik 2010.

Gospodarzem turnieju jest Akademia Piłkarska KP Gdynia we współpracy z RC ARKA Gdynia, a koordynatorem zbiórki jest Majkel, znana w Gdyni dobra dusza, który o wydarzeniu mówi tak: – Za każdym razem, kiedy organizuję jakąś akcję przyświeca mi moje hasło: „Jeżeli w życiu ja mam lepiej, to dlaczego nie ma mieć też dobrze ktoś obok?”. Jeśli ja więcej dobrego mam wokół siebie, tym więcej dobrem będę się dzielił dookoła. Jestem w tym do dzisiaj, mam wokół siebie dobrych ludzi, jestem radosnym człowiekiem. Może tego nie widać, ale na pewno jestem szczęśliwy. Te akcje przynoszą mi radość. Dziękuję wszystkim tym, którzy mi ufają i pomagają – podsumowuje.

STRONA NA FACEBOOK FRIENDS&MAJKEL

Oprócz charytatywnego celu założeniem organizatorów jest rywalizacja dzieci oraz zintegrowanie gdyńskiej społeczności sportowej.

Za nagrody i pomoc odpowiadają sponsorzy:

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU