Działo się w Gdyni! Turniej Aktywna Plaża 2022 za nami

Aktualności

To był bardzo widowiskowy i emocjonujący turniej, w którym na gdyńskiej Plaży Śródmieście, wzięło udział prawie dwustu miłośników beach volleya. Druga edycja turnieju Aktywna Plaża 2022, bo o niej mowa, przeszła do historii.

– Takich emocji, które dostarczyły nam siatkarki i siatkarze dawno nie było. Nie miało znaczenia czy był to tak zwany turniej pocieszenia czy rozgrywki finałowe. Każdy grał na granicy swoich możliwości i doskonale się przy tym bawił – mówi Paweł Brutel zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje: – O to właśnie nam chodziło organizując drugą edycję Aktywnej Plaży, by połączyć zabawę, sport i rekreację na naszej gdyńskiej plaży.

Wszystko zaczęło się w piątek, kiedy pod siatką rywalizację rozpoczęli najmłodsi miłośnicy plażowych aktywności. Specjalnie dla nich stworzono kategorię U13 K, U13 M oraz U 15 K. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, dostarczając wielu niezapomnianych emocji.

W grze dzieci widać było wielką pasję oraz ogromne sportowe emocje, którym pozazdrościć mogli starsi koledzy i koleżanki, szykujący się do weekendowego turnieju w kategoriiopen – zaznacza Brutel.

Po grach eliminacyjnych rozegranych na dziesięciu boiskach poznaliśmy pary finałowe, które już w sobotę, rozpoczęły rozgrywki o puchary, medale oraz wysokie nagrody finansowe i rzeczowe.

Warto wspomnieć, że pula nagród wynosiła 15 tysięcy złotych, a nagrodą specjalną był samochód na weekend z pełnym bakiem ufundowany przez firmę Auto Mobil Premium z Gdyni. Było więc o co walczyć i właśnie walkę do ostatniej piłki i oraz wielkie zaangażowanie zaprezentowały uczestniczki i uczestnicy turnieju – podsumował zastępca dyrektora.

W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce, wygrała doświadczona para Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, która po kilkuletniej przerwie z przytupem powróciła na plażowe boiska. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasowała się dwójka Nicole Jochym/Aleksandra Chudzik, mająca na swoim koncie medale młodzieżowych mistrzostw Polski, a najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Chyła z Agnieska Wołoszyn.

Turniej główny mężczyzn przyniósł również wielkie sportowe emocje rodem z rozgrywek w randze World Tour. Zawodnicy od samego początku prezentowali bardzo wysoki poziom i bardzo wysoko powiesili poprzeczkę, a raczej siatkę. Dowodem tego były gromkie brawa i głośne okrzyki kibiców po każdej wykonanej przez zawodników akcji.

Zwyciężyła para w składzie Mateusz Zięba i Jan Krasiński. Miejsce drugie zajął Jakub Jetke grający w parze z Jakubem Sulimą. Na najniższym stopniu podium stanęli Adrian Białecki z Bartkiem Pietruczukiem.

To był bardzo udany turniej, którego bardzo wysoki sportowy poziom pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Daje nam to również pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, by rozwijać się w kolejnym roku i jeszcze bardziej podwyższyć poziom by stworzyć jeden z najlepszych i najbardziej widowiskowych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – zakończył Brutel.

Wyniki turnieju Aktywna Plaża 2022

Turniej główny - Kobiety

Miejsce 1. Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewic
Miejsce 2. Nicole Jochym/Aleksandra Chudzik
Miejsce 3. Aleksandra Chyła/Agnieska Wołoszyn
Miejsce 4. Dorota Hensoldt/Monika Rogińska
Miejsce 5-6. Michalina Szupieńko/Daria Szyjkowska
Miejsce 5-6. Karina Jakuć/Magdalena Lewandowska
Miejsce 7-8. Kataryna Knapp/Małgorata Pieśko
Miejsce 7-8. Monika Kaczorowska/Natalia Gajewska 

Turniej pocieszenia - Kobiety

Miejsce 1. Monika Osajca-Kanyion/Anna Jakimska
Miejsce 2. Karolina Narożnik/Karolina Kłodzińska
Miejsce 3. Zuzanna Herrmann/Nikola Łysakowska
Miejsce 4. Karina Piaseczna/Paulina Frankowska

Turniej główny - Mężczyźni

Miejsce 1. Mateus Zięba/Jan Krasiński
Miejsce 2. Jakub Jetke/Jakub Sulima
Miejsce 3. Adrian Białecki/Bartek Pietruczuk
Miejsce 4. Tomek Maziarek/Bartek Lewicki
Miejsce 5-6. Michał Muszyński/Marcin Waliński
Miejsce 5-6. Bartłomiej Więckiewicz/Maciej Ptaszyński
Miejsce 7-8. Igor Ciemachowski/Ernest Kaciczak
Miejsce 7-8. Łukas Wiktorko/Bartek Wiśniewski

Turniej pocieszenia - Mężczyźni

Miejsce 1. Oskar Woźny/Wojtek Więckowski
Miejsce 2. Krzystof Zięba/Filip Szewczyk
Miejsce 3. Karol Richert/Rafał Grzenkowicz
Miejsce 4. Adrian Ossowski/Piotr Ścięgosz

Partnerzy: Ziaja, Dr. Oetker, Inter Sport, Dombi, Golf Park Gdynia, Automobil – Autoryzowany dealer Jeep i Alfa Romeo, Coca Cola, Helios, Reha Sport, Centrum U7, Aquapark Sopot, Adventure Park Kolibki Gdynia.

Patronat medialny: Radio Kaszebe, Trójmiasto.pl.