Gala Gdyńskiego Sportu 2020 (cz. 5) - Sportowiec Roku (laureatka)

Aktualności WIDEO

Znamy już Nadzieje Gdyńskiego Sportu, Liderów Sportu Szkolnego, Sportową Imprezę Roku, Trenera Roku oraz Drużynę Roku. Czas na najważniejszą kategorię Gali Gdyńskiego Sportu - czas, byśmy poznali Sportowców Roku 2020!

W tej kategorii tradycyjnie przyznano dwie statuetki. Ponieważ przy okazji tegorocznej edycji dawkujemy emocje, i w tym przypadku rozłożyliśmy wrażenia. Dziś przed Państwem laureatka, natomiast jutro przedstawimy nazwisko laureata.

Wręczeniu statuetki przez wiceprezydenta Gdyni ds. rozwoju Marka Łucyka oraz sekretarza Miasta oraz dyrektora Urzędu Miasta Gdyni Rafała Klajnerta i tym razem towarzyszyła kamera. Po raz kolejny nie obyło się również bez małej intrygi…

Agnieszka Kaszuba w 2020 roku zdobyła aż cztery złote medale mistrzostw Polski

Panie i Panowie, Sportowcem Roku 2020 została Agnieszka Kaszuba z Klubu Lekkoatletycznego Gdynia! Lista sukcesów, za sprawą których uhonorowano młodą „tyczkarkę” jest imponująca. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów Agnieszka zdobyła złoty medal z wynikiem 4,30 metra. Po „krążek” z najcenniejszego kruszcu sięgała również między innymi na Mistrzostwach Polski U23 (zarówno w hali, jak i na stadionie) oraz podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Z kolei w zawodach „Tyczka na molo” zajęła drugie miejsce.

Na zdjęciu znajduje się Agnieszka Kaszuba z tyczką w ręce, która przygotowuje się do oddania próby

Reprezentantka Klubu Lekkoatletycznego "Gdynia" w przeszłości zdobywała nagrodę "Nadziei Gdyńskiego Sportu"

Skok o tyczce w Gdyni ma się fantastycznie, co potwierdza nie tylko lista sukcesów Agnieszki Kaszuby, ale również wyniki Karoliny Wejman (także zawodniczki KL Gdynia), która w tym roku po raz kolejny odebrała statuetkę dla Nadziei Gdyńskiego Sportu.

***

Tegoroczna Gala Gdyńskiego Sportu jest inna niż wszystkie. Nagrodzonych wyjątkowo nie uhonorowaliśmy na deskach Teatru Muzycznego, a w salach treningowych czy przestrzeni miejskiej. Wierzymy, że już za niespełna rok wszystko wróci do normy i ponownie spotkamy się w teatralnej scenerii, by celebrować osiągnięcia gdyńskich zawodniczek i zawodników.

Tymczasem już jutro zapraszamy na ostatni tegoroczny akord - w samo południe ogłosimy drugiego ze Sportowców Roku 2020.

ZOBACZ IMPREZĘ ROKU 2020

ZOBACZ DRUŻYNĘ I TRENERA ROKU 2020

ZOBACZ LIDERÓW SPORTU SZKOLNEGO 2020

ZOBACZ NADZIEJE GDYŃSKIEGO SPORTU 2020