Gdynia na fali dobiła do brzegu

Aktualności FOTO Projekty Gdynia na fali

Zakończyła się 8. edycja żeglarskiego programu „Gdynia na fali", zajęć dedykowanych dla najmłodszych miłośników żeglowania, którzy podczas 31 spotkań szlifowali swoje umiejętności w gdyńskiej marinie.

Głównym celem projektu „Gdyni na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należało również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zajęcia w całości zorganizowane zostały na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbyli wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchali wielu niesamowitych żeglarskich historii w tym o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznali się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabrakło również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyt w klubach żeglarskich.

W programie, który trwał od 6 września do 19 października, wzięło udział ponad 1600 dzieci wraz z opiekunami, którzy reprezentowali 14 gdyńskich szkół podstawowych oraz 20 przedszkoli – dodaje Brutel i puentuje – To świadczy o tym, jak popularną dyscypliną sportu w Gdyni jest żeglarstwo.

Kolejna edycja planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Wszystkie szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej www.gdyniasport.pl w zakładce „Projekty”.