Gdynia na fali zacumowała w porcie jachtowym

Aktualności Projekty

Zakończyła się 9. edycja żeglarskiego programu „Gdynia na fali" –  zajęć, które kierowane są do najmłodszych pasjonatów żeglarstwa szlifujących swoje umiejętności w gdyńskiej marinie.

W programie wzięło udział ponad 1.900 uczestników z 34 gdyńskich placówek oświatowych, w tym z 17 przedszkoli i 17 szkół podstawowych. Pierwsi adepci żeglarstwa pojawili się w Marinie Gdynia 21 kwietnia, a ostatni opuszczali ją 8 czerwca, kiedy odbyło się finałowe spotkanie. W projekcie wzięło udział również duże grono dzieci z Ukrainy, które przebywają w naszym mieście od rozpoczęcia zbrojnej napaści Rosji na ich kraj.

Głównym celem projektu „Gdyni na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należało również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

W trakcie spotkań przeprowadzane były konkursy z tematyki żeglarskiej oraz bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie, w których nagrodami były piórniki, plecaki, nerki, kominy i kubki. Każdy uczestnik dostawał dodatkowo odblaskowy breloczek w kształcie łódeczki

Najwięcej atrakcji na najmłodszych czekało na przełomie maja i czerwca, kiedy w marinie panował wielki ruch związany z przygotowywaniem jachtów i łodzi do sezonu. Dodatkową atrakcją było wodowanie łódek klasy Optimist, które wraz z załogą, brały udział w regatach o „Puchar YKP Gdynia” w tejże klasie. Jednocześnie na lądzie stało obok siebie około 200 łódek i tyle samo dzieci.

Kolejna edycja programu „Gdynia na fali" planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

GDYNIA NA FALI