Gdynia walczyła w Krakowie i Rydze

Aktualności FOTO

Miniony weekend obfitował w medale gdyńskich klubów sportów walki. Sukcesy odnosili zawodnicy UKS Galeon, Karate Klub Gdynia i Akademii Karate Tradycyjnego Kazoku.

W dniach 18-19 marca w łotewskiej Rydze odbywał się Puchar Europy Seniorów w Judo. Polskę reprezentowało między innymi dwoje zawodników gdyńskiego Galeonu – podopiecznych trenera Andrzeja JasińskiegoDominika Kuźma-Ebel w kategorii do 78 kilogramów oraz Jakub Sordyl w kategorii powyżej 100 kilogramów

Po medalowych sukcesach na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywały się tydzień wcześniej, miniony weekend również okazał się dla nich udany – obydwoje wywalczyli brązowe medale w swoich kategoriach wagowych. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że tym razem będąc juniorami zdobyli je w grupie seniorów. Dla Kuźmy-Ebel był to pierwszy medal zdobyty na Pucharze Europy, a dla Sordyla pierwszy tej rangi w grupie seniorów.

 

W miniony weekend nie zabrakło także powodów do radości gdyńskim fanom karate. Z Krakowa przywędrowało nad morze 6 pucharów zdobytych w ramach Pucharu Krakowa w Karate Tradycyjnym – jednej z największych imprez w roku, na która przyjeżdżają zawodnicy w zasadzie całej Polski. W szranki stanęło blisko 1000 zawodników z wielu krajów Europy, z czego 20 stanowili reprezentanci dwóch klubów działających w Chwarznie-Wiczlinie. Największe powody do radości mieli zawodnicy, którzy stawali na podium w swoich kategoriach – byli to: Pola Wiśniewska, Emilia Studzińska i Maks Stosik (1. miejsca), Wiktoria Domrazek i Szymon Kurlowicz (2. miejsca) oraz Marcel Kruwelski (3. miejsce).

fot. mat. prasowe/social media klubów