Gdynia wraca do elity. Awans KS Badminton School

Aktualności

Klub Sportowy Badminton School w najważniejszym spotkaniu sezonu pokonał w Bieruniu Spartakusa Niepołomice​ 4:2 i tym samym zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraligi! Oznacza to, że po 30 latach Gdynia znów będzie mogła pochwalić się ekipą występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej w badmintonie. 

Droga do upragnionego awansu była długa i wyboista. Rozgrywki I ligi podzielone były na dwie grupy: północną i południową. W pierwszej z nich ekipa z Gdyni mierzyła się z drużynami z Białegostoku, Suwałk, Olsztyna oraz Warszawy. Zmagania ligowe były trudne, ale dzięki zaangażowaniu zawodników i działaczy udało się osiągnąć założony cel i wywalczyć awans do turnieju centralnego 1. Ligi Badmintona w Bieruniu. Tam gdynianie w najważniejszym meczu sezonu pokonali Spartakusa Niepołomice i mogli rozpocząć świętowanie. 

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Marta Gałkowska, Maria Taraszkiewicz, Karolina Sieciechowicz, Agnieszka Szrajda, Urszula Grządzielska – Zblewska, Mateusz Dynak, Łukasz Komar, Krystian Warcholak, Michał Rogowski, Robert Śmierzchalski, Marcin Woźniak oraz Antoni Jabłoński.

- Kluczowe było zebranie tak znakomitego i doświadczonego zespołu, bez którego świętowanie awansu byłoby niemożliwe - zauważa wiceprezes KS Badminton School Łukasz Komar. I dodaje: - Gdynia po 30 latach nieobecności wraca do najwyższej ligi, z czego jesteśmy niezwykle dumni. 

Należy podkreślić, że klub powstał niedawno, bo w roku 2015 dzięki wizji i zaangażowaniu dwóch osób: Mateusza Dynak i Łukasza Komar, którzy swoją pasję przekładają na konkretne działania: profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży, promowanie badmintona w regionie czy organizowanie wydarzeń sportowych. 

Klub zdecydował się na udział w rozgrywkach ligowych, aby najmłodsi wychowankowie mieli możliwości mierzenia się i trenowania z najlepszymi zawodnikami z Polski i Europy, którzy zasilają szeregi innych drużyn ligowych. Mimo, że badminton jest młodą dyscypliną to w ostatnich latach przyciąga coraz większe grono osób chętnych do gry. Dyscyplina jest bardzo szybka i świetnie ogląda się ją zarówno w telewizji, jak i na żywo.

- Planem na nadchodzący sezon jest pozyskanie partnera strategicznego zespołu i utrzymanie w Lotto Ekstralidze. W kolejnych sezonach zamierzamy powalczyć o miejsca w czołówce, a może nawet o pozycje medalowe - kończy Komar. 

W nadchodzącym sezonie gdyński sympatycy badmintona będą mogli śledzić zmagania swojej drużyny zarówno on-line, jak i na żywo, podczas rozgrywanych meczów u siebie.