Gdyńscy Przeszkodowcy w drodze na Mistrzostwa Europy OCR we Włoszech

Aktualności

Zbliżające się Mistrzostwa Europy OCR we Włoszech będą ważnym wydarzeniem dla miłośników sportów przeszkodowych z Gdyni. W zawodach, które planowane są na 12-16 czerwca w Folgarii, wezmą udział przedstawiciele trzech lokalnych drużyn: Active Flow, Biegun OCR Team oraz BigYellowFoot Adventure Team. Wszyscy są gotowi, aby rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kontynentu i walczyć o najwyższe miejsca na podium.

  • Active Flow, Biegun OCR Team i BigYellowFoot Adventure Team reprezentować będą Gdynię na Mistrzostwa Europy OCR we Włoszech
  • Zawody odbędą się 12-16 czerwca w Folgarii

fot. Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Jedną z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodniczek z naszego kraju jest Marta Łosin z drużyny Active Flow, która już kilkukrotnie pokazała swoją klasę na arenie międzynarodowej. Dwa lata temu, podczas Mistrzostw Europy OCR we Włoszech, zdobyła złoty medal w sztafecie damskiej, a rok później srebro w tej samej kategorii na Mistrzostwach Europy na Węgrzech. We wrześniu 2023, na Mistrzostwach Świata w Belgii, Marta osiągnęła bardzo wysokie miejsca w rywalizacji indywidualnej na dystansie Short-3km oraz Standard-15km. W tym roku została ponownie wybrana przez Związek Sportów Przeszkodowych jako oficjalna reprezentantka Polski w sztafecie damskiej, gdzie wystąpi razem z Magdaleną Missalą oraz Agnieszką Rynkiewicz.

fot. Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Na tegorocznych Mistrzostwach Europy w biegach przeszkodowych będę reprezentować nasz kraj na trzech dystansach: Short-3 km, Standard-15 km oraz National Team WOMEN – mówi MartaBędą to już moje trzecie Mistrzostwa Europy, a podobno do trzech razy sztuka, więc kto wie, może tym razem zdołam urzeczywistnić swoje marzenia. Nie lubię mówić głośno o swoich oczekiwaniach, bo to trochę nakładanie na samą siebie presji, a przy takich imprezach potrzebny jest spokój i opanowanie.

Młodą nadzieją Gdyni oraz drużyny Active Flow jest Iza Miłoś, która na Węgrzech w 2023 roku wygrała swoją kategorię wiekową 12-13 lat na dystansie Short-3km. W tym roku ponownie wystartuje w tej samej kategorii i na tym samym dystansie, mając nadzieję na powtórzenie swojego sukcesu.

fot. Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Kolejnym zawodnikiem z gdyńskiego klubu Active Flow, który już teraz może pochwalić się sukcesami międzynarodowymi, jest Tomasz Miłoś, który wziął udział w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata OCR w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajął wysokie miejsca (8 i 11) w formułach na 15km i 3km w swojej kategorii wiekowej. Na Mistrzostwach Europy we Włoszech, Tomek wystartuje na obu dystansach indywidualnych.

fot. Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Oprócz Marty, Izy i Tomka, drużyna Active Flow będzie reprezentowana przez Agatę Kochanek, Barbarę Miłoś oraz Monikę Giejło. Agata i Basia są medalistkami Mistrzostw Polski OCR 2023 w swoich kategoriach wiekowych, na dystansach Short oraz Standard. Monika jest medalistką zeszłorocznej Ligi OCR w kategorii wiekowej. Wszystkie zawodniczki są gotowe i pełne motywacji, aby dobrze zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.

Na europejskich zmaganiach, przedstawicielem drużyny Biegun OCR Team będzie Jarosław Puzdrowski. Jarek zawsze prezentuje wysoki poziom na krajowych zawodach OCR, a w tym roku pokazuje się w jeszcze lepszej formie, co rokuje na dobre wyniki w nadchodzących mistrzostwach. Jak sam mówi, jedzie tam, przede wszystkim, aby dobrze się bawić i mieć okazję na rywalizację z innymi sportowcami z całej Europy. – Wynik to sprawa drugorzędna, a nóż widelec coś się trafi – żartuje Jarek. Być może uda mu się namieszać czołowym zawodnikom swojej kategorii wiekowej.

fot. Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Drużynę BigYellowFoot Adventure Team będzie reprezentował Łukasz Kucharski, który już po raz drugi bierze udział w zawodach tej rangi. Łukasz swoje kwalifikacje na udział w mistrzostwach, zdobył zajmując wysokie miejsce w kategorii wiekowej zeszłorocznej Ligi OCR. Jego obecność w reprezentacji świadczy o dużych ambicjach i determinacji do walki o jak najlepsze rezultaty. – Dam z siebie ile się da, przy moim cyklu aktywności i wytrenowania, równocześnie czerpiąc z tego zabawę – komentuje Łukasz.

Za przygotowanie motoryczne i techniczne zawodniczek Active Flow odpowiada trener Łukasz Gałuszyński, który dba o to, by jego podopieczne były w jak najlepszej formie do startu w zbliżających się mistrzostwach. – Jeśli nasi zawodnicy zachowają spokój i chłodną głowę, wszystko powinno być w porządku – mówi Łukasz. – Dziewczyny są silne, mocne i naprawdę dobrze przygotowane. Ćwiczyliśmy symulację zawodów, większość już miała okazję ścigać się i sprawdzić swoje możliwości na zawodach w Polsce. System FISO (jedno podejście do przeszkody) nie do końca pokazuje pełne możliwości zawodników, ale jestem dobrej myśli. Trzymajmy kciuki, bo naprawdę mamy co pokazać na arenie międzynarodowej.

Treningiem biegowym Marty, Tomka oraz Jarka zajmują się Iwona i Piotr Suchenia z runpassion.pl. – W tym roku przygotowania do MŚ i ME były bardzo intensywne i zmodyfikowane w porównaniu z zeszłym rokiem – mówi IwonaZwiększyliśmy liczbę jednostek treningowych i szczególną uwagę poświęciliśmy treningom o charakterze interwałowym, połączonym z przeszkodami. Nie zabrakło również startów kontrolnych na arenie europejskiej, tak aby oswoić się z przeszkodami zbliżonymi do tych, które będą rozstawione na mistrzostwach. Jesteśmy już na ostatniej prostej. Jako trenerka mogę powiedzieć, że robota została wykonana w 100%. Teraz najważniejsze jest zdrowie i mentalne nastawienie do startu. Medale są w zasięgu ręki. Pasjonaci biegów OCR, znajomi i nie tylko, mam nadzieję, że będą trzymać kciuki za naszą gdyńską reprezentację.

Wszystkie trzy drużyny z Gdyni – Active Flow, Biegun OCR Team i BigYellowFoot Adventure Team – są gotowe na nadchodzące Mistrzostwa Europy OCR we Włoszech. Zawodnicy przygotowywali się intensywnie, aby stanąć na wysokości zadania i reprezentować Gdynię oraz Polskę na arenie międzynarodowej. Trzymamy kciuki za ich sukcesy i życzymy im powodzenia w rywalizacji z najlepszymi przeszkodowcami z całej Europy.

 

Zdjęcia - Los Milos: https://www.facebook.com/losmilospl

Active Flow: https://www.facebook.com/activeflowteam

Biegun OCR Team: https://www.facebook.com/BiegunOCRteam

BigYellowFoot Adventure Team: https://www.facebook.com/bigyellowfoot

STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW EUROPY OCR