Gdyński Delfin przyspiesza. Zdybel z kolejnym medalem

Aktualności

Adam Zdybel wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobył srebrny medal w konkurencji 4x200 m stylem dowolnym podczas Międzynarodowego Mitingu który odbył się na Cyprze.

W zawodach wzięli udział reprezentanci 15 europejskich krajów, a biało-czerwona drużyna była najlepsza w klasyfikacji drużynowej zdobywając 331 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z Turcji z 302 punktami, natomiast brązowy medal zdobyli Chorwaci, którzy uzyskali wynik 254,5 punktów.

WYNIKI

Adam Zdybel, zdobywca tytułu Nadziei Gdyńskiego Sportu 2022, to doskonale znany pływak Klubu Sportowego Delfin Gdynia. Do jego największych osiągnięć należy zdobycie tytułu mistrzem świata juniorów w Peru. Gdynianin zajął również trzecie miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Europy Juniorów w Bukareszcie oraz trzecie miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski Juniorów, a także drugie miejsce na 200 i 400 m stylem dowolnym. Trenerem głównym Adama oraz kadry narodowej juniorów jest nasz Przemysław Czoków.