Gdyński Galeon z kolejnymi sukcesami

Aktualności

W dniach 10-11 marca na matach radomskiego Startu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Z tarczą wrócili młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Galeon” Gdynia, którzy wywalczyli dwa medale.

W tegorocznych zawodach Jakub Sordyl, który niedawno odebrał statuetkę dla Nadziei Gdyńskiego Sportu 2022, bronił tytułu Mistrza Polski w kategorii powyżej 100 kg, który wywalczył przed rokiem w Rybniku. Gdyński judoka zaliczany był do zdecydowanych  faworytów swojej kategorii wagowej i nie zawiódł.

Kuba przeszedł przez eliminację jak błyskawica wygrywając swoje walki przed czasem. Finałowe starcie było powtórzeniem ubiegłorocznego pojedynku, gdzie jego rywalem był Grzegorz Teresiński z Kumy Warszawa – relacjonuje trener Andrzej Jasiński i dodaje: – Po niespełna minucie Kuba wykorzystał błąd swojego przeciwnika i rzucił go na plecy.

Z mistrzowskiej imprezy gdyńscy zawodnicy wracają z drugim medalem, który w swoim debiucie w grupie juniorów wywalczyła Dominika Kuźma-Ebel. Młoda judoczka zdobyła brązowy medal w kategorii do 78 kg.

Gdyńskie barwy reprezentował również Kuba Skrodzki z UKS OPTY Gdynia, który zajął piąte miejsce w kategorii wagowej poniżej 100 kg.

WYNIKI ZAWODÓW

Za tydzień zarówno Jakub Sordyl, jak i Dominika Kuźma-Ebel startować będą w Pucharze Europy Seniorów w Rydze. Trenerem gdyńskich judoków jest Andrzej Jasiński, który podczas Gali Gdyńskiego Sportu 2021 otrzymał tytuł Trenera Roku.

UKS Galeon Gdynia został założony z inicjatywy rodziców i trenera Andrzeja Jasińskiego 9 grudnia 1996 roku przy Szkole Podstawowej Nr 19 w Gdyni. Pierwszym Prezesem Klubu została piastująca stanowisko dyrektora szkoły Zofia Jaśniewska. W chwili obecnej klub prowadzi treningi w zakresie judo dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 23 lat, na które uczęszcza około 250 zawodników.

Szkolenie dzieci i młodzieży  w judo jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Gdyni.