Gdyńskie Aligatory z powołaniami do reprezentacji Polski

Aktualności

Dwójka młodych sportowców z UKS Aligator Chwarzno Oskar Sztormowski i Jakub Bieniasz-Krzywiec została powołana na Mistrzostwa Świata Mężczyzn U19, które odbędą się w Danii.

Gdyńscy unihokeiści na co dzień trenują w UKS Chwarzno w drużynie Aligatora, która niedawno została czwartą drużyną w Polsce. Gdynianie w ulegli w Finale Mistrzostw Polski juniorów starszych ekipie UKS Błyskawica Niechanowo 5-6. Warto dodać, że MVP meczu o brązowy medal został właśnie Jakub Bieniasz-Krzywiec, który otrzymał też nagrodę dla najlepszego napastnika turnieju finałowego.

Bardzo cieszy nas 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych, chociaż jest niedosyt ze względu na straconą bramkę w dogrywce – mówi Michał Gużyński, trener UKS Aligator Chwarzno i dodaje – Jestem niezmiernie dumny z powołań do Kadry Narodowej U19 na Mistrzostwa Świata w Danii dla Kuby i Oskara. Trzymamy mocno kciuki za cały zespół.