Gdyńskie biegi uliczne w obiektywie kamery

Aktualności WIDEO

Nic tak nie przywołuje wspomnień, jak materiały video z imprez, które głęboko zapadły w pamięci. Tak samo dzieje się w przypadku gdyńskich biegów ulicznych. Zostały one uwiecznione na „taśmach filmowych” przypominając jak wiele emocji towarzyszyło nam podczas wspólnych startów.

Zapraszamy do obejrzenia kilku filmów z imprez biegowych, które miały miejsce na gdyńskich ulicach. Są to zarówno relacje sportowe, jak i projekcje mające na celu przekazanie motywacyjnego impulsu osobom, które wahają się przed postawieniem pierwszego biegowego kroku i zadają sobie pytanie czy dadzą radę. Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie start w Nocnym Biegu Świętojańskim, który odbędzie się w nocy z 23 na 24 czerwca. Do zawodów można zapisywać się do 12 czerwca poprzez Profil Zawodnika znajdujący się na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu, organizatora zawodów.

Swój akces do imprezy zgłaszają kolejni uczestnicy. W internecie trwa challenge, a nominacje do startu otrzymują kolejne osoby, kluby i podmioty podejmując wyzwanie do udziału w zawodach. #PodejmijWyzwanie #NBŚ

Biegacz jest w każdym z nas

Pamiętacie film pokazujący, że w każdej osobie drzemie potencjał miłośnika biegania, nie zależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu? Jeżeli nie, to zapraszamy do obejrzenia krótkiego klipu "Biegacz jest w każdym z nas", który pomoże podjąć wyzwanie, zasznurować buty i postawić pierwszy krok w naszym biegu.

Pokonaj siebie!

Jeżeli jeszcze nie wierzysz, że dasz radę, wątpisz w swoje siły i myślisz, że dystans 10 km jest zbyt wymagający, obejrzyj koniecznie film pod tytułem Pokonaj siebie! Wierzymy, że będzie on potężną dawką motywacji i kolejnym krokiem do osiągnięcia upragnionego celu, jakim będzie przebiegnięcie linii mety i zdobycie medalu za udział w zawodach.

Mamy nadzieję, że start w Nocnym Biegu Świętojańskim stanie się początkiem wspaniałej drogi, która będzie wiodła trasą imprezy rozegranej w święto odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11 listopada. W ten dzień biegacze tradycyjnie malują swoje twarze na biało-czerwono, przyodziewają narodowe barwy i ruszają na ulice Gdyni tworząc wielką narodową rytmicznie poruszającą się flagę Polski.

Wracając pamięcią do imprez biegowych, które przyciągnęły na gdyńskie ulice tysiące biegaczy z całego kraju oraz gości zza granicy, zapraszamy do krótkiego przeglądu filmów z naszych imprez. Będzie można zobaczyć w nich migawki z Biegu Urodzinowego, Europejskiego, Nocnego Świętojańskiego oraz Niepodległości odbywające się w naszym mieście.

Na urodziny Gdyni

Bieg Urodzinowy był kontynuacją Biegu o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni. Odbywał się w okolicy dnia 10-go lutego, kiedy Gdynia obchodzi swoje urodziny.

Majowe emocje

Bieg Europejski to zawody, których historia sięga organizowanych w naszym mieście Igrzyskach Miast Bliźniaczych. Imprezy na którą przyjeżdżali młodzi sportowcy z siostrzanych miast Gdyni i rywalizowali w takich dyscyplinach sportu, jak: Bieg na Orientacje, halowa Lekka Atletyka, gry zespołowe, judo czy koszykówka.

Przy świetle księżyca

Nocny Bieg Świętojański organizowany jest na cześć urodzin najbardziej znanej w Gdyni ulicy Świętojańskiej. Pierwsza edycja miała miejsce 18 czerwca 2005 roku, a jej 10 km trasa rozgrywana była na pętlach od skrzyżowania z ulicą 10-go Lutego do Urzędu Miasta Gdyni.

Biegnąca biało-czerwona flaga

Bieg Niepodległości jest imprezą uświetniającą odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie w ten dzień zawodnicy ubrani w biało-czerwone barwy rytmicznie w takt Mazurka Dąbrowskiego, biegną ulicami Gdyni.