Hala sportowa na Dąbrowie zyska nowe oblicze

Aktualności Inwestycje

Podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową sali sportowej na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Nagietkowej 73 w Gdyni.

Nie tylko budujemy od zera nowe kompleksy sportowe, ale pamiętamy też o tych, które już stoją, a wymagają renowacji – zapewnia Rafał Klajnert, sekretarz i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni. – Jestem przekonany, że przeprowadzone prace sprawią, że z obiektu będzie można korzystać z pełną satysfakcją – dodaje.

Zakres planowanych prac I etapu obejmuje wiele punktów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje wzmocnienie konstrukcji dachu i ocieplenie stropodachu. Wymienione na nowe będą także rynny wraz z rurami spustowymi i kominkami wentylacyjnymi zamontowanymi na połaci dachowej. Remontowi poddana zostanie również instalacja wentylacyjna i elektryczna hali.

Największą na Dąbrowie, ale już bardzo wysłużoną halę sportową czeka wiele zmian. Prowadzone prace mają na celu podwyższenie standard u tego obiektu. Modernizacja przełoży się na większy komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zarówno uczniów, jak i osób korzystających z hali po godzinach lekcyjnych – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Prace obejmą również część sportową, w tym parkiet, który zostanie wymieniony na nowy. Wymienione zostaną stare drabinki gimnastyczne, a boisko będzie można podzielić na części. W obiekcie zostanie zamontowana również specjalna elektroniczna tablica do wyświetlania wyników wraz z pulpitem sterującym oraz dwa zegary przedstawiające pomiar 24-sekundowy. W sali znajdzie się także nowe nagłośnienie.

Konsekwentnie inwestujemy w zaplecza sportowe gdyńskich szkół, modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 jest tego kolejnym przykładem – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Jak najlepsze warunki dla rozwoju, jakie stwarzamy gdyńskim uczniom, mają bezpośredni wpływ na ich kondycję, zarówno fizyczną jak i psychiczną. W nowoczesnej sali gimnastycznej, uczniowie będą mogli realizować swoje sportowe pasje. Jest to szczególnie istotne dla uczniów klas sportowych, z których jest znana - wchodząca w skład kompleksu - Szkoła Podstawowa nr 47.

W miejscu dawnych trybun powstaną nowe – wyposażone w pętlę induktofoniczną zapewniającą odsłuchiwanie komunikatów przez osoby słabosłyszące z aparatami słuchowymi. Z trybun będą mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, dla których zostanie wykonana winda.

Umowa na przebudowę została podpisana z firmą "BUDREM-RYBAK" Sp. z o.o. Sp.k. z Luzina. Koszt robót budowlanych wynosić będzie 4.785.000,00 zł brutto.