Hala sportowa przy II LO. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu

Aktualności Inwestycje

Piaszczysty teren położony przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, pełniący dotychczas rolę boiska do piłki nożnej, wkrótce przejdzie niemałe przeobrażenie. W jego miejscu powstanie nowoczesna, dwukondygnacyjna i wielofunkcyjna hala sportowa. Podpisano właśnie umowę z wykonawcą jej projektu.

Umowę z wykonawcą projektu - firmą Łukasz Deplewski ALIA Architecture Technology Design - podpisano 12 maja. Łączna wartość inwestycji sięgnie 207.255,00 zł brutto, co oznacza, że mieści się ona w przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia kwocie 300.000,00 zł brutto. Wyłoniony wykonawca posiada doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych. Flagowymi zleceniami była sala sportowa w budynku ZSP w Krotoszycach, a także boisko zewnętrzne przy budynku ZSP w Kożuchowie.

Sala sportowa w budynku ZSP w Krotoszycach (widok na strefę wejściową i plac apelowy)

Sala sportowa w budynku ZSP w Krotoszycach (widok na strefę wejściową i plac apelowy)

Boisko zewnętrzne przy budynku ZSP w Kożuchowie (widok na boisko wielofunkcyjne)

Boisko zewnętrzne przy budynku ZSP w Kożuchowie (widok na boisko wielofunkcyjne)

Boisko zewnętrzne przy budynku ZSP w Kożuchowie (widok na ścianę kredową, bieżnię i fitness zewnętrzny)

Boisko zewnętrzne przy budynku ZSP w Kożuchowie (widok na ścianę kredową, bieżnię i fitness zewnętrzny)

- Doświadczenie wyłonionego biura projektowego, jak widać, jest niemałe. Dotychczasowe realizacje przekonują nas do tego, że z projektu hali sportowej przy II LO będziemy równie zadowoleni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Zapotrzebowanie na sport w Gdyni jest coraz większe i z ogromną radością wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Liczymy, że w przyszłości obiekt przy ulicy Wolności będzie tętnił życiem i przyczyni się do oszlifowania niejednej przyszłej gwiazdy gdyńskiego sportu.

Gdyński obiekt ma być wielofunkcyjny.

- Dostępna będzie sala do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki o nawierzchni sportowej drewnianej, z możliwością podzielenia boiska na części. Będzie to zatem obiekt odpowiadający zróżnicowanym potrzebom społeczności lokalnej – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W kole środkowym zostanie wykonane logo Gdynia Sport, zamontowane mają zostać dwie elektroniczne tablice do wyświetlania wyników wraz z pulpitem sterującym oraz dwa zegary przedstawiające pomiar 24-sekundowy. Zaplanowano także wykonanie trybuny, magazynu na sprzęt sportowy, co najmniej trzech kompleksów szatniowo-sanitarnych, jednej szatni z pomieszczeniem sanitarnym dla sędziów lub nauczycieli wychowania fizycznego, sali fitness i siłowni o nawierzchni z wykładziny sportowej, sali konferencyjnej, biura kierownika obiektu, niezbędnych pomieszczeń gospodarczych oraz technicznych, sanitariatów ogólnodostępnych na każdej kondygnacji, a także windy osobowej.

- Powstanie ogrodzenie terenu, wykonane zostaną ciągi pieszych oraz drogi dojazdowe, zieleń, mała architektura, oświetlenie terenu, miejsc postojowych dla samochodów osobowych, czy stojaków rowerowych – dodaje dyrektor GCS.

Projektowany obiekt zostanie podłączony do niezbędnych mediów w celu jego prawidłowego funkcjonowania oraz dostosowany zostanie dla osób z niepełnosprawnościami.