Historyczny sukces UKS Akademii Judo Dragon

Aktualności FOTO

W miniony weekend zawodnicy UKS Akademii Judo Dragon triumfowali w klasyfikacji drużynowej podczas prestiżowego Turnieju Judo w Opolu, będącego częścią International Judo League – największej ligi judo dla dzieci w Europie. To największy sukces gdynian w historii.

Tak dobry rezultat ten był możliwy dzięki znakomitym wynikom 57 judoków, którzy rywalizowali w pięciu grupach wiekowych: U9, U11, U13, U15 oraz U18. Łącznie Dragon zdobył 34 medale, co dało im pierwsze miejsce wśród 56 klubów z Polski i zagranicy.

Jednak to nie koniec triumfów. W niedzielę Dragon wystawił dwie drużyny na XXVII Drużynowy Turniej Dzieci w Judo organizowany przez gdyński klub Galeon. Pierwsza drużyna wygrała turniej, pokonując gospodarzy w emocjonującym finale 4:3, a druga drużyna zajęła trzecie miejsce.

Już w przyszły weekend zawodnicy będą rywalizować w kolejnych turniejach International Judo League oraz Mistrzostwach Polski Judo U16.

W turnieju stoczono ponad 1000 walk, a 8 zawodników zdobyło złote medale. Złote krążki zdobyli: Ignacy Cząstka, Piotr Frozyna, Sofiia Kolomiiets, Nikodem Królik, Wiktor Padee-Kruszczak, Marcin Pęgowski, Igor Tkachenko oraz Tymon Winiarski. Srebrne medale wywalczyli: Zosia Cząstka, Kuba Cząstka, Pola Cząstka, Gabriel Krysiak, Wiktor Kurowski, Piotr Myszk, Emilia Sarnowska, Benito Sekita oraz Borys Tkachenko. Brązowe krążki przypadły w udziale: Stanisławowi Górnemu, Franciszkowi Grzegorzycy, Hubertowi Grześkiewiczowi, Kindze Janiszewskiej, Wiktorowi Kochańczykowi, Michałowi Krzebietke, Michalinie Linkner, Borysowi Padee-Kruszczak, Wiktorowi Piotrowskiemu, Filipowi Pladze, Włodzimierzowi Sarnowskiemu, Maksymilianowi Sobczykowi, Maksymilianowi Szpindzie, Janowi Świeckiemu, Nikoli Wołosz oraz Oliwierowi Zagożdżonowi.

To niesamowite osiągnięcie potwierdza wysoką formę zawodników klubu z miasta morza i marzeń.