Indoor Triathlon Gdynia w niedzielę

Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, 5 lutego, na obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się pierwsze tegoroczne zawody w ramach cyklu Indoor Triathlon Series. Ponad 160 zawodników stanie do rywalizacji w triathlonie pod dachem. Możliwe jest jeszcze zgłoszenie sztafet.

Dostępna pula pakietów na Indoor Triathlon Gdynia wyprzedała się już kilka tygodni temu. Impreza cieszy się dużą popularnością, gdyż dla miłośników triathlonu to jedna z niewielu okazji, by wziąć udział w rywalizacji w swojej ukochanej dyscyplinie w środku zimy.

Etap pływacki o długości 600 m zawodnicy pokonają na pływalni Akademii Marynarki Wojennej. Następnie prosto z wody przebiegną na halę sportową, gdzie na rowerkach spinningowych przejadą 15 km, a na sam koniec pokonają 3 km na bieżni mechanicznej.

Dla zdecydowanej większości naszych uczestników to wyśmienita zabawa, a jednocześnie miły przerywnik od treningu. Z pewnością popularność triathlonu pod dachem wynika z oryginalnej formuły – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Zawodnicy startują w seriach po 16 osób, co 45 minut. Rejestracja indywidualna jest już zamknięta, ale można jeszcze zgłosić 3-osobową sztafetę. Będzie to również możliwe na miejscu, w biurze zawodów.

To nowość w programie Indoor Triathlon Series. W sztafecie jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie – podsumowujedyrektor.

Każdy uczestnik zawodów w ramach pakietu startowego otrzymuje pamiątkowy czepek z logo imprezy, a także medal na mecie.

Więcej informacji o Indoor Triathlon Series: www.indoortriathlon.com.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution Group.