IRONMAN Poland 2022 – rejestracja rusza 2 listopada!

Aktualności

Znamy terminy otwarcia rejestracji na przyszłoroczne zawody pod szyldem IRONMAN w Polsce. Już 2 listopada uruchomione zostaną zapisy na Enea IRONMAN Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi.

Wzorem tegorocznej rywalizacji, również w 2022 roku triathloniści będą mieli okazję do startu w Gdyni, w zawodach na pełnym dystansie IRONMAN. 7 sierpnia „ludzie z żelaza” będą mieli do pokonania 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, 180 km jazdy na rowerze po pagórkowatej i malowniczej trasie po Kaszubach oraz 42,2 km biegu gdyńskimi ulicami. Finisz tradycyjnie będzie miał miejsce na Plaży Miejskiej, co jest gwarancją wielkich emocji potęgowanych aplauzem licznej grupy kibiców. Oczywiście, przyszłoroczna edycja imprezy to także zawody na dystansie tzw. połówki, czyli Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz zmagania indywidualne i sztafetowe w Sprint Triathlon Gdynia.

Rejestracja na eventy w Gdyni rozpocznie się 2 listopada na portalu SlotMarket.pl.

Organizatorzy imprez IRONMAN w Polsce planują w przyszłym roku kilka istotnych udogodnień dla zawodników, w porównaniu do tegorocznych zawodów w Gdyni i Warszawie.

Stopniowo będziemy odkrywać kolejne karty, ale już teraz mogę zdradzić, że planujemy dość istotnie zmodyfikować godziny startu poszczególnych wyścigów, aby były one bardziej przyjazne zarówno dla triathlonistów, jak i wspierających ich rodzin czy kibiców – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – W Gdyni można się spodziewać znaczącego przesunięcia godziny startu wyścigu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, dzięki czemu pierwsi zawodnicy finiszować będą w godzinach okołopołudniowych, co pozwoli większej grupie kibiców podziwiać ich na mecie – zapowiada rzecznik prasowy.

Organizatorzy liczą także, że przyszły sezon będzie już w znacznie mniejszym stopniu naznaczony ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Dzięki temu obie imprezy będą mogły zagwarantować zawodnikom i kibicom podobny, a nawet wyższy poziom emocji, atrakcji i komfortu, jak przed pandemią. Podobnie jak w poprzednich latach, najlepszy zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych na zawodach będą mogli uzyskać tzw. „sloty” uprawniające do startu w Mistrzostwach Świata IRONMAN lub IRONMAN 70.3. Zarówno na pełnym dystansie w Gdyni, jak i na obu „połówkach”, do zdobycia będzie minimum 30 slotów.

Rejestracja do wszystkich imprez IRONMAN w Polsce odbywa się na platformie SlotMarket.pl. Więcej informacji można znaleźć na: www.ironmangdynia.pl.

Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.