Judo Baltic Cup 2023 zakończone

Aktualności WIDEO FOTO

Judo Baltic Cup za nami. Największe wydarzenie judo bieżącego roku w Polsce odbyło się od 2 do 4 czerwca. Impreza miała rangę turnieju Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo.

– Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Judo, a przede wszystkim dzięki organizatorowi – UKS Opty – możemy co roku gościć wspaniałych zawodników z całej Polski, a także z Europy i Świata. Podczas 22. edycji w Polsat Plus Arenie Gdynia do naszego miasta przybyło prawie 1500 zawodników – relacjonuje wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Zawodnicy rywalizowali o punkty Rankingu Polskiego Związku Judo i awans do Kadry Narodowej, tym samym reprezentowania Polski w Pucharach Europy, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. W Gdyni mierzyła się cała krajowa czołówka pod okiem trenerów kadry narodowej Polskiego Związku Judo. W turnieju rywalizowali kadeci, młodzicy oraz juniorzy z całej Polski. Odbyła się również nie mniej prestiżowa impreza sportowa dla dzieci w kategoriach U11 i  U13.

– Coraz więcej państw zagranicznych do nas przyjeżdża, w tym zawodnicy z Gruzji, Litwy, Estonii, Niemiec, Danii, a przede wszystkim z Ukrainy. W zawodach stratuje 140 klubów z Polski – komentuje Bogdan Gruba, organizator Judo Baltic Cup.

Turniej od wielu lat jest sportową wizytówką Gdyni i województwa pomorskiego. Zawody rozpoczęły się w piątek 2 czerwca i zakończyły się campem 6 czerwca.